प्रथम ककनी महोत्सव सुरु

३१ चैत्र २०६९, शनिबार ०१:४८ मा प्रकाशित

देवचन्द्र भट्ट, नुवाकोट, ३१ चैत । नुवाकोटको प्रमुख पर्यटकिय ककनीमा प्रथम ककनी महोत्सव सुरु भएको छ । पर्यटकिय महत्व बोकेको ‘ककनीको सर्वाङ्गीण विकास र जगेर्ना गरौं, स्थानीय कला संस्कृति र उत्पादनले ककनीको पहिचान बढाऔं’ भन्ने नाराका साथ विहीबारदेखि ककनी महोत्सव सुरु भएको हो । महोत्सवको आयोजना बलामी फिल्म इन्टरटेनमेन्टले गरेको हो । महोत्सवको पहिलो दिन करिब ५ हजारले अवलोकल गरेको आयोजकले दावी गरेको छ । आगामी वैशाख ४ गतेसम्म सञ्चालन हुने महोत्सवको उद्घाटन एकिकृत नेकपा माओवादीका महासचिव तथा पुर्व संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्ययन मन्त्री पोष्टबहादुर बोगटीले गर्नुभएको हो । महोत्सवको उद्घाटन गर्दै महासचिव बोगटीले ककनी क्षेत्र नेपालकै गतिलो पर्यटकिय गन्तव्य रहेकोले यसको छुट्टै महत्वलाई संरक्षण र व्यापक बनाउनुपर्ने धारणा राख्नुभयो । ‘ककनी हरेक दृष्टिकोणले सुन्दर र महत्वपूर्ण छ, महासचिव बोगटीले भन्नुभयो, हाम्रो कला र संस्कृतिले नेपाल कति धनि छ भन्ने दर्शाउन विश्व मानचित्रमा यसको पृथक पहिचानलाई प्रदर्शन गर्ने थलो हो ।’ककनी डाँडोमा उत्पादन हुने मुला, स्ट्रबेरी, च्याउ, जापानिज रेन्वो ट्राउटमाछालगायतका उत्पादनका साथै स्थानीय संस्कृति महोत्सवमा आकर्षणका विषय रहेको महोत्सव व्यवस्थापन समितिका संयोजक समीर बलामीले जानकारी दिनुुभयो । पर्यटकिय तथा ऐतिहासिक महत्व रहेको ककनी महोत्सवमा विभिन्न वस्तुका ९० भन्दा बढी स्टल रहेका छन् । नुवाकोटको प्रमुख पर्यटकिय क्षेत्र ककनी काठमाडौंबाट २० किलोमिटर दूरीमा रहेको यो स्थान समुद्री सतहबाट दुईहजार दुई सय मिटरको उचाइमा रहेको छ । संयोजक वलामीले महोत्सवका अवसरमा सो क्षेत्रमा जाने सार्वजनिक यातायातका साधनमा यात्रुहरुलाई ५० प्रतिशत भाडा छुटको व्यवस्था गरिएको जानकारी दिनुभयो । महोत्सवमा ककनीबाट काठमाडौँ उपत्यका, नौ तले धरहरा, पशुपतिनाथ, धादिङ, नुवाकोट दरबार, गणेश हिमाल, शिवपुरी निकुञ्जलगायतका रमणीय क्षेत्रको अवलोकनका लागि दुरविनको व्यवस्था गरिएको छ । यसका साथै हेलिकप्टरबाट गोसाइकुण्ड र अन्य धार्मिक तथा एतिहासिक स्थानको अवलोकन र भ्रमणकोसमेत व्यवस्था छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संवैधानिक परिषद्को बैठक बोलाएका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार बस्नेगरी बैठक बोलाएका हुन् ।

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल