अवैध रुपमा महिलालाई इराक पठाउन खोज्ने ट्राभल एजेन्सीहरुमा छापा

३० चैत्र २०६९, शुक्रबार ०६:३० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३० चैत । सरकारले वैदेशिक श्रम स्वीकृतिमा प्रतिबन्ध लगाएको मुलुक इराकमा रोजगारीका लागि भन्दै ट्राभल एजेन्सीहरुले महिला कामदार पठाउन लागेको तथ्य खुलासा भएको छ । वैदेशिक रोजगार विभागले र प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरोले शंकास्पद केही ट्राभल एजेन्सीमा छापा मार्दा सो तथ्य खुलेको हो । गौशालाको वेस्टफ्रेन्डसिप, एयर हिमाल ट्राभल एण्ड टुर्स र सिनामंगलको किङ अकबर ट्राभल एजेन्सीमा छापा मार्दा इराकमा महिला पठाउन त्यहाँको कुर्दिस्तान रिजनल काउन्सिल अफ मिनिस्टरबाट आएको २९ महिलाको भीसाको लिष्ट राखेको फेला परेको प्रहरीले जनाएको छ ।
बताइए अनुसार देवी तामाङ, रेश्मा गुरुङ, सरीता तामाङ, अनिता तामाङ, रेश्मा तामाङ, परिमाया तामाङ, गौमती गुरुङ, हिमाकुमारी आले, निमा ल्हामु शेर्पा आदिको नामावली र पासपोर्ट नम्बर विदेश पठाउने सूचिमा राखेको छापाका क्रममा फेला परेको थियो । वैदेशिक रोजगार विभागको ईजाजत नलिई विदेशमा कामदार पठाएमा ३ लाखदेखि ५ लाख रुपैयाँ जरिवाना र ३ वर्षदेखि ७ वर्ष कैंद सजाय छ भने ट्राभल एजेन्सीलाई कामदार विदेश पठाउने अधिकार नै हुँदैन ।
वैदेशिक रोजगार विभागका अनुसार ती ट्राभल एजेन्सीबाट इराकमा महिला पठाउन तयार पारिएका कागजात, महिलाको स्वास्थ्य परीक्षणको थानका थान रिपोर्ट, डेमाण्ड लेटरका स्क्यान कपी, कुवेतका भीसा नम्बर २० (हाउसमेड)का भीसा, दुतावासबाट प्रमाणित भएको सक्कल पत्र, म्यानपावर कंपनीका लेटर हेड, ६ वटा कम्प्युटर, एउटा ल्यापटप, मोवाईल, सीपीयु प्रहरीले बरामद गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सत्तारुढ नेकपा विवाद नटुंगिएसम्म कांग्रेसले भावी सरकारको बारेमा निर्णय नलिने भएको छ । पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवाको निवास

काठमाडौं । विगत् १० महिनादेखि श्रीलंका कारागारमा रहेका २६ नेपाली महिला तत्काल छुट्ने सम्भावना नरहेको श्रीलंकास्थित नेपाली दूतावासले जनाएको छ

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभा पुनःस्थापनापछि नेकपाका अध्यक्षद्वय पुष्पकमल दाहाल र माधवकुमार नेपालले भेटवार्तालाई तीव्र पारेका छन् । बिहीबार बामदेव गौतमसँगको भेटवार्तापछि

बुटवल । सेवाग्राहीसँग ५० हजार रुपैयाँ घुस लिएको आरोपमा रुपन्देहीको गैडहवामा कार्यरत सशस्त्र प्रहरीका प्रहरी निरीक्षक (इन्स्पेक्टर) सहित दुई जना