नेपाल र नेपालीको समृद्धिको दाबी गर्दै सहकारी पार्टीको घोषणा

२९ चैत्र २०६९, बिहीबार १७:११ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ चैत । ‘आर्थिक सामाजिक क्रान्तिका लागि सम्पूर्ण सहकारीकर्मीहरु एक हौं, जनताको लागि राजनीति, विकासको लागि सबैसँग हातेमालो’ भन्ने नारा दिँदै नेपाली जनतालाई समृद्धशाली बनाउने उदघोषका साथ नयाँ दल ‘सहकारी पार्टी नेपाल’को घोषणा भएको छ । राजधानीमा दल घोषणा गर्न आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा ठूला दलहरुको अदूरदर्शी राजनीतिको कारणले देश र जनताको दुःख पाएको दाबीका साथ मुलुक र बाटो विराएका राजनीतिक दलहरुलाई सहकार्यमा ल्याउँदै देशको आर्थिक, सामाजिक विकासलाई नयाँ दिशाबाट समृद्धशाली बनाउने उद्देश्यले पार्टीको जन्म भएको जानकारी दिइयो ।
उक्त पार्टीका अध्यक्ष हिरामणि पौडेलले विशुद्ध रुपमा नेपाली जनताको हित र उन्नतीको लागि राजनीति गर्दै आर्थिक विकासको लागि सबै नेपाली जनता, उद्योगी, व्यवसायी, व्यापारीलगायत सबै तह र तप्काका जनताहरुलाई समावेश गरी मुलुकलाई आर्थिक सम्पन्न र नेपाली जनतालाई स्वदेशमै रोजगारी प्रत्याभूति दिने दाबी गरे । उनले भने– ‘हामीले राजनीतिक दल सम्बन्धी ऐन २०५८ को दफा ७ बमोजिम निर्वाचन आयोगमा गत चैत्र १९ गते दर्ता गरिसकेका छौं, यो पार्टीलाई ७५ वटै जिल्लामा विस्तारित गर्दै आर्थिक क्रान्तिको विजारोपण गर्दै मुलुकलाई समृद्धशाली बनाउँछौं ।’
सोही अवसरमा सहकारी विज्ञ डा. बद्रीप्रसाद गौतमले ठूला पार्टीहरुको दादागिरीले असफलताको दिशातिर धकेलिँदै गएको मुलुकलाई सही ट्रयाकमा ल्याउने दावी गरे ।
सहकारी पार्टी नेपालले ‘आर्थिक सामाजिक क्रान्तिका लागि सम्पूर्ण सहकारीकर्मीहरु एक हौं, जनताको लागि राजनीतिक, विकासको लागि सबैसँग हातेमालो’ भन्ने नारा अघि सारेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।