सात महिनामा ५२ करोड रेमिट्यान्स भित्रियो

२१ चैत्र २०६८, मंगलवार १८:०७ मा प्रकाशित

सिन्धुली, २१ चैत । सिन्धुलीमा चालु आर्थिक वर्षको सात महिनामा ५२ करोड रेमिट्यान्स भित्रीएको रेमिटसम्बन्धी कारोवार गर्ने संस्थाले जनाएका छन् । चालु आर्थिक वर्षको साउनदेखि माघ मसान्त सम्ममा सो रेमिट्यान्स रकम भित्रिएको मातृभूमी विकास बैँकले जनाएको छ । जिल्लामा उचित रोजिगारि नपाएर वैदेशिक रोजगारका लागि विभिन्न देशमा गएका युवा युवतीवाट रेमिट्यान्स रकम भित्रीँदै गएको वैँकका प्रवन्धक विनोद थापा वताउनुहुन्छ । वहाँका अनुसार विदेश पलायन हुनेको संख्यामा वृद्धि भएसंगै रकम भित्रने क्रम पनि वढ्दै गएको हो । गएको माघ महिनामा मात्रै सात करोड भन्दा वढि रेमिटान्स भित्रीएको शिद्धवावा मनि एक्सप्रेसले जनाएको छ । यसरी भित्रीएको रकम विशेषगरि कृषि, घरजग्गा र व्यवसायमा लगानी हुँदै आएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

च्याङ्ग्राको शरीरबाट झरेर खेर गइरहेको भुवा (ऊन)ले बजार पाउने सुनिश्चित भएपछि मुस्ताङका कृषकमा खुसियाली छाएको छ । नेपाली पस्मिना उद्योगीहरुले

बागलुङ जिल्लाका काठेखोला गउँपालिका–७ रेश पीपल डाँडाका गिरी थापा र मीन थापा दुई भाइ मात्र होइनन्, पेशाका हिसाबले दुवै जना

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको