मापदण्डविपरित पुस्तक विक्री नगर्न माग

२८ चैत्र २०६९, बुधबार २१:३८ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, २८ चैत । पाठ्यक्रम विकास केन्द्र र पाठ्यपुस्तक मुल्य निर्धारण समितिले निर्धारण गरेको मुल्यभन्दा बढी मुल्य लिएर पुस्तकहरु बिक्री वितरण भएको भन्दै अभिभावक संघ रुपन्देहीले आपत्ति जनाएको छ ।
केन्द्र र समितिले २०७० सालदेखि लागु हुने गरी निर्धारण गरेकोे मल्ुयभन्दा ५० रुपयाँदेखि १ सय १० रुपैयाँसम्म बढी मुल्य लिएर पुस्तक बिक्रि वितरण भएको पाइएकोले अभिभावक संघले बिरोध जनाएको हो । केन्द्र र समितिले एक रंङ्गी प्रतिपेज ८९ पैसा, दुर्य रङ्ग् िएक रुपैयाँ र दुईभन्दा बढी बहुरङ्गी भएका पुस्तकको प्रतिपेज १ रुपैंया १५ पैसा निर्धारण गरेको छ । तर प्रकाश १ को विज्ञान बिषयका रुपैयाँ बढी लिएर बिक्रि वितरण गरिएको अभिभावक संघले जारी गरेको बिज्ञप्तीमा उल्लेख गरिएको छ ।
विज्ञप्तीमा एक सय २४ पेज पुस्तकको मल्ुय १ सय ४२ रुपैयाँ हुनुपर्नेमा २ सय ३० रुपैयाँ प्रिन्टमुल्य कायम गरि बिक्रि गरिएको उल्लेख गरिएको छ । पुस्तकहरु स्टक भए भन्दै मापदण्डविपरित बिक्रि वितरण नगर्न आग्रह गर्दै त्यस्तो कार्य नियन्त्रणका लागि सरोकार निकायले अनुगमन गर्न संघले माग गरेको छ । मापदण्डविपरित विक्रि वितरण भएका पुस्तकहरु नियन्त्रणमा लिन र त्यस्तो  गनर्लोई कारवाही गर्न समितिले  माग गरेको छ  ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) को टोलीले वन तथा वातावरण मन्त्री प्रेमबहादुर आले र राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणका प्रमुख कार्यकारी

काठमाडौँ । नेपालमा थप ९४ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ। बुधबार स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले दिएको जानकारीअनुसार पछिल्लो

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना भएपछि प्रचण्ड नेपाल नेकपाको संसदीय दलको अनौपचारिक बैठक बसेको छ । सिंहदरबारस्थित नेकपा संसदीय दलको कार्यालयमा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीको ओली समूहको स्थायी समिति बैठक सकिएको छ। बैठकले सर्वोच्च अदालतले गरेको फैसला स्वीकार गर्दै अदालतले