बेलायतको भिसा शुल्क खारेजीको माग गर्दै गेसोद्वारा प्रदर्शन

२८ चैत्र २०६९, बुधबार ०८:३० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ चैत । सबै गोरखा सैनिकका सन्तानले बेलायतको आवासीय भिसा पाउनुपर्ने, अध्यागमनसम्बन्धी मुद्दा पर्दा गोरखा र गोरखाका सन्तानलाई कानुनी सहायता दिँदै आएको कानुनी सहायतालाई निन्तरता दिनुपर्ने र गोरखाको सन्तानलाई भिसा शुल्कबापत लिइँदै आएको शुल्क २ लाख ६८ हजार ४ सय खारेज गर्नुपर्ने मागसहित गोरखा भूतपूर्व सैनिक संघ (गेसो)ले नेपाल सरकार र बेलायती सरकारलाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ । बेलायती अदालतको फैसला तत्काल कार्यान्वयन गर्न माग गर्दै गेसोले बेलायती प्रधानमन्त्री डेभिड क्यामरुन र चुनावी मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्ष खिलराज रेग्मीलाई ज्ञापनपत्र बुझाएको हो । गेसोले बेलायती अदालतले २१ जनबरी २०१३ मा गरेको फैसलालाई तत्काल कार्यान्वयन गरेर सबै गोरखाका सन्तानलाई निःशुल्क बेलायत जान दिनुपर्ने माग गर्दै आएको छ ।
ज्ञापनपत्र बुझाउनुअघि गेसो केन्द्रीय कार्यालय पुलचोकबाट करिब ४ हजारभन्दा बढी युवा सहभागी जुलुस निकालिएको थियो । जुलुसपछि आयोजित कोणसभालाई सम्बोधन गर्दै गेसो सभापति पदमबहादुर गुरुङले बेलायती अदालतले गरेको फैसलालाई तत्काल कार्यान्वयन नगरे कडा आन्दोलन गरिने चेतावनी दिए । अन्तरिम चुनावी मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्ष रेग्मीले ज्ञापनपत्र लिनका लागि समय उपलब्ध गराए पनि अन्तिम समयमा उनी बुझ्न नआएको भन्दै उनले आक्रोश व्यक्त गरे । रेग्मीले समय नदिएपछि गेसोले प्रधानमन्त्री कार्यालयमा ज्ञापनपत्र दर्ता गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । आठ वर्षअघि सुन्दरी प्रतियोगिताकी एक प्रतिस्पर्धीले आफूमाथि आयोजकले बलात्कार र यौन शोषण गरेको घटना सार्वजनिक गरेसँगै काठमाडौंको माइतीघरमा

हेटौंडा । स्थानीय तह निर्वाचन २०७९ अन्तर्गत हेटौंडा उपमहानगरपालिकाको अन्तिम मत परिणाम सार्वजनिक भएको छ । उपमहानगरपालिकाको मेयर पदमा नेकपा

काठमाडौं । प्रदेश सांसदबाट राजीनामा दिएर तीन जना नेता स्थानीय तह निर्वाचनमा लडे । करोडौं बजेट परिचालन गर्न पाइने र

कैलाली । कैलालीको लम्कीचुहा नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा सुशीला शाही र जुना चौधरी निर्वाचित भएका छन् । नेपाली कांग्रेसबाट शाही