जातीय संघीयताको नारा विदेशीको इशारामा आएको दाबी

२८ चैत्र २०६९, बुधबार ०७:४७ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त  खनाल, रुपन्देही, २८ चैत । नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य धनराज गुरुङले नेपाली कांग्रेस संविधानसभाबाट बहुमतसहितको ठूलो पार्टी भएर उदाउने दाबी गरेका छन् ।  कांग्रेसले संघियता र नेपाली जनताको पक्षमा स्पष्ट रुपमा आफ्नो धारणा ल्याएको भन्दै उनले महासमितिको बैंठक सकिएपछि कांग्रेस चुवावि माहोलमा होमिने उल्लेख गरे ।
बुटवलमा आयोजित पत्रकार भेटघाटमा बोल्दै युवा नेता गुरुङले कांग्रेसले साझा पहिचान र सामथ्र्यसहितको संघीयता चाहेको उल्लेख गर्दै महासमितिको बैठकमा त्यसलाई मुख्य एजेन्डा बनाइएको बताए । गुरुङले संघियताका बिषयमा केहि नेताहरुले बिदेशीको इसारा र आदेशमा एकल जातिय       पहिचानको पक्षमा बोल्ने गरेको बताउदै कांग्रेस त्यसको बिपक्षमा उभिएको बताए । लोकतन्त्र र गणतन्त्रका उपलब्धि रक्षा र संस्थागत गर्ने अन्तिम बिकल्प निर्वाचन भएको चर्चा गर्दै युवा नेता गुरुङले कांग्रेसको मन र मस्तिष्क नै निर्वाचनभएको तर्क गरे । उनले लोकतान्त्रिक संबिधान निर्माणका लागि सबै पार्टि एकजुट हुनुपर्ने बताए  । गुरुङले सबै पार्टिलाई समेटेर चुनाव गर्नुपर्नेमा जोड दिए । संबिधान सभाको चुनाव मंसिरमा गर्नु उपयुक्त हुने बताउदै उनले प्रचण्डले मंसिरमा चुनाव हुन नदिने भन्दै हिँड्नु लज्जास्पद भएको तर्क गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कैलाली । कैलालीको धनगढी उपमहानगरपालिकामा स्वतन्त्र उम्मेदवार गोपाल हमालले आफ्नो अग्रतालाई झन फराकिलो बनाउँदै लगेका छन् । २३ हजार २२३

झापा । झापामा एक नगरपालिकासहित चार स्थानीय तहको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक भएको छ । बुधबार बिहानसम्म चार स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम सार्वजनिक

काठमाडौं । भरतपुर महानगरपालिका प्रमुखमा नेकपा माओवादी केन्द्रकी मेयर उम्मेदवार रेनु दाहालले फराकिलो अग्रता लिएकी छन् । पछिल्लो सार्वजनिक मतपरिणमअनुसार गठबन्धनकी

काठमाडौँ । काठमाडौँ महानगरपालिकाको प्रमुख पदमा स्वतन्त्रतर्फबाट उम्मेदवारी दिएका बालेन्द्र शाहले फराकिलो अग्रतालाई कायमै राखेका छन् । मुख्य निर्वाचन अधिकृत कार्यालय