चुनावलाई केन्द्रमा राखेर आयो नयाँ बजेट

२८ चैत्र २०६९, बुधबार ०७:०९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ चैत । निर्वाचनका लागि ६ अर्ब र निर्वाचन सुरक्षाका लागि ८ अर्ब बजेट बिनियोजन गर्दै सरकारले चालू आर्थिक बर्ष २०६९र७० को लागि कूल ४ खर्ब ४ अर्ब ८२ करोड ४७ लाखको पूर्ण बजेट प्रस्तुत गरेको छ । यसअघि दुई पटकको पूरक बजेटलाई समेत बजेटमा समेटिएको छ । अर्थमन्त्री शंकरप्रसाद कोइरालले मंगलबार साँझ प्रस्तुत गरेको बजेटमा निर्वाचन, शान्ति सुरक्षा र महत्वपूर्ण भौतिक निर्माण क्षेत्रलाई विशेष फोकस गरिएको छ । निर्वाचन आयोग र मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्ष खिलराज रेग्मीसमेतले अब असारमा चुनाव हुन नसक्ने संकेत गरिरहेको परिवेशमा सरकारले निर्वाचनकेन्द्रित बजेट ल्याउनुलाई कतिपयले आश्चर्यका रुपमा हेरे पनि नीजि क्षेत्रले बजेटको स्वागत गरेको छ ।
सरकारले बजेटमा अपरिहार्य क्षेत्रमा लगानी बढाउने, बिद्युत विकासमा लगानी बढाउने र राजश्व प्रशासनलाई प्रविधियुक्त बनाउने नीति लिएको छ । बजेटमार्फत रासायनिक मल सहज आपूर्ति र नया औद्योगिक क्षेत्र स्थापनाबारे पनि सम्बोधन गरिएको छ । २५ वर्षदेखि औद्योगिक क्षेत्र थपिन सकेको थिएन । लोडेसडिङ घटाउन तथा विराटनगर र हेटौंडाको मल्टिफूल्य अपधिकतम रुपमा सञ्चालन गरिने भएको छ । राजनीतिक दलहरुवीच सहमति बन्न नसक्दा चालू आर्थिक वर्षका लागि यसअघि नै दुईपटक पुरक बजेट ल्याइसकिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं। राष्ट्रियसभाको निर्वाचन सकिएसँगै सत्ता गठबन्धनको भविष्य के हुन्छ भन्ने प्रश्न उब्जिएको छ। सत्ताघटकका अन्य दलले गठबन्धनलाई आगामी संघीय र

काठमाडौं।एमालेमा गएका पूर्वमाओवादी नेताहरू अहिले पछुताउन थालेका छन् । एमाले नेतृत्व व्यक्तिवादी भएको र आफ्ना गुनासोको सुनुवाई नगरेको भन्दै केहि

काठमाडौं । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमनका कर्मचारीले कार्यालय समयमा मोबाइल चलाउन नपाउने भएका छन् । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमन कार्यालयले शुक्रबार एक

काठमाडौँ । राष्ट्रिय फुटबल टोलीका कप्तान किरणकुमार लिम्बूले मौरिससविरुद्धको खेलमा नयाँ अनुभव बटुल्ने बताएका छन् । मौरिससविरुद्धको पहिलो मैत्रीपूर्ण खेलअघि