नेपाल–भारतबीचको सम्बन्धको समग्ररूपका बारेमा छलफल सुरु

२१ चैत्र २०६८, मंगलवार १६:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ चैत । नेपाल–भारतबीचको सम्बन्धको समग्ररुपका बारेमा छलफल गर्न आजदेखि राजधानीमा दुुईदिने अन्तर्राष्ट्रिय गोष्ठी सुुरु भएको छ । विपी कोइराला नेपाल–भारत फाउन्डेसनको सहयोगमा त्रिभुवन विश्वविद्यालय, राजनीतिशास्त्र केन्द्रीय विभागले गरेको गोष्ठीमा नेपाल–भारतबीचको सम्बन्धको गतिशीलता, विगतको सम्बन्धको विश्लेषण, सुरक्षा पहलः निरन्तरता र परिवर्तन तथा दुई देशबीचको कमीकमजोरीका बारेमा विस्तृतरुपमा छलफल हुनेछ । भविष्यमा नेपाल–भारतबीचको सम्बन्धको व्यवस्थापन तथा जलस्रोत सम्बन्धमा सहमतीय साझा दृष्टिकोणको प्रारुपजस्ता महत्वपूर्ण शीर्षकमाथि समेत केन्द्रित रहेर गोष्ठीमा छलफल गरिनेछ । गोष्ठीको उद्घाटन गर्दै नेपालका लागि भारतीय राजदूत जयन्तप्रसादले नेपाल र भारतका राजनेताहरुको शीर्ष तहको भ्रमणको आदानप्रदान तथा जनस्तरमा समेत परम्परादेखि रहँदै आएको मित्रवत सम्बन्धले दुई देशबीचको सम्बन्धलाई बहुआयामिक तुुल्याएको बताउनुभयो । जलविद्युत् उत्पादन. र विकासका लागि नेपाल यसक्षेत्रकै महत्वपूर्ण सम्भाव्य स्थान भएकाले यहाँको जलस्रोतलाई अधिकतम् उपयोग गर्न सक्नुपर्नेमा जोड दिँदै उहाँले नेपाल र भारतबीच कतिपय सवालमा एकअर्काप्रति आश्रित रहनुपर्ने अवस्था विद्यमान रहेको चर्चा गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न देशबाट कोरोनाविरुद्धको खोप आयातलाई तिब्रता दिएको छ । तर सरकारले खोप अभियानलाई व्यवस्थित गर्न नसक्दा नागरिक

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकासँग कोरोनाविरुद्धको थप खोप सहायताका निम्ति अनुरोध गरेको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले संयुक्त राज्य अमेरिकाका विदेशमन्त्री