शान्ति प्रक्रिया पहिले टुङ्गिनुपर्ने काङ्ग्रेस सभापति कोइरालाको भनाइ

२१ चैत्र २०६८, मंगलवार १६:५३ मा प्रकाशित

महोत्तरी, २१ चैत । नेपाली काङ्ग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले शान्ति प्रक्रिया नटुङ्गिएसम्म संविधान निर्माणको काम अघि बढ्न नसक्ने बताउनुभएको छ । महोत्तरी जिल्लाको धमौरा गाविस रौजाबजारस्थित मुस्लिम समुदायका सन्त गदालीबाबाको मजार अवलोकनपछि स्थानीय जनतासँग अन्तक्र्रिया गर्दै सभापति कोइरालाले अब बन्ने संविधानले गणतन्त्रात्मक लोकतान्त्रिक पद्धतिलाई संस्थागत गर्ने उल्लेख गर्नुभयो । अब शान्ति प्रक्रिया टुङ्गिनै लाग्यो भनेर जनतामा आशा जागेका बेला माओवादीले स–साना कचिङ्गल निकालेर शान्ति प्रक्रिया लम्ब्याउन खोजेको सभापति कोइरालाको भनाइ थियो । उहाँले शान्ति र संविधानको विकल्प कसैसँग नभएकाले आगामी जेठ १४ गते नयाँ संविधानको घोषणा कसैले रोकेर नरोकिने बताउनुभयो । सभापति कोइरालाले मजारमा चादर (दोसल्ला) चढाउँदै गदालीबाबाप्रति सम्मान व्यक्त गर्नुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार