शान्ति प्रक्रिया पहिले टुङ्गिनुपर्ने काङ्ग्रेस सभापति कोइरालाको भनाइ

२१ चैत्र २०६८, मंगलवार १६:५३ मा प्रकाशित

महोत्तरी, २१ चैत । नेपाली काङ्ग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले शान्ति प्रक्रिया नटुङ्गिएसम्म संविधान निर्माणको काम अघि बढ्न नसक्ने बताउनुभएको छ । महोत्तरी जिल्लाको धमौरा गाविस रौजाबजारस्थित मुस्लिम समुदायका सन्त गदालीबाबाको मजार अवलोकनपछि स्थानीय जनतासँग अन्तक्र्रिया गर्दै सभापति कोइरालाले अब बन्ने संविधानले गणतन्त्रात्मक लोकतान्त्रिक पद्धतिलाई संस्थागत गर्ने उल्लेख गर्नुभयो । अब शान्ति प्रक्रिया टुङ्गिनै लाग्यो भनेर जनतामा आशा जागेका बेला माओवादीले स–साना कचिङ्गल निकालेर शान्ति प्रक्रिया लम्ब्याउन खोजेको सभापति कोइरालाको भनाइ थियो । उहाँले शान्ति र संविधानको विकल्प कसैसँग नभएकाले आगामी जेठ १४ गते नयाँ संविधानको घोषणा कसैले रोकेर नरोकिने बताउनुभयो । सभापति कोइरालाले मजारमा चादर (दोसल्ला) चढाउँदै गदालीबाबाप्रति सम्मान व्यक्त गर्नुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा