प्रचण्डमा चुनाव हार्ने भयले घर गरेको छ : नेका प्रवक्ता

२६ चैत्र २०६९, सोमबार ०७:५५ मा प्रकाशित

बुटवल, २६ चैत । नेपाली कांगे्रसका प्रवक्ता दिलेन्द्रप्रसाद बडुले कांग्रेसभित्र कुनै विवाद नरहेको दाबी गर्नुभएको छ । पार्टीको विधान संसोधन जस्तो गम्भीर विषयमा तीन शीर्ष नेता सहमत भएकाले पनि कांगे्रमा विवाद छैन भन्ने प्रष्ट भएको उहाँले तर्क गर्नुभयो ।
पे्रस युनियन रुपन्देहीले बुटवलमा आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै प्रवक्ता बडुले नेपाली कांगे्रस संविधानसभा चुनावमा केन्द्रित भएको बताउँदै चुनावबाट नै मुलुकमा राजनैतिक निकास निस्कने भएकाले कांगे्रसको जस्तै सबैको ध्यान चुनावमा केन्द्रित हुनुपर्ने बताउनुभयो । सोमबारदेखि नवलपरासीको त्रिवेणीमा हुन लागेको कांगे्रस महासमितिको बैठकमा सहभागी हुनको लागि बुटवल आइपग्नुभएका नेता बडुले महासमितिको बैठक पनि चुनावमा केन्द्रित हुने जानकारी दिनुभयो । उहाँले मुलुक राजनैतिक र संवैधानिक संकटमा भएकाले यस विषयमा महासमितिको बैठकमा व्यापक छलफल गरिने उल्लेख गर्दै भन्नुभयो– ‘राजनैतिक प्रतिवेदन, पार्टीको विधान संसोधन, महामन्त्रीको प्रतिवेदन र आर्थिक प्रतिवेदन गरी चारवटा प्रस्ताव महासमित बैठकमा छलफल गरिने छ ।
लोकतन्त्र बचाउनका लागि बाध्यताले प्रधानन्यायधीशखिलराज रेग्मीको नेतृत्वमासरकार गठन गरिएको बताउदै खिलराजको नेतृवको सरकार बनाउने षडयन्त्र एमाओवादीको भए पनि चुनावबाट लोकतन्त्र बचाउन सकिन्छ भन्नेमा कांगे्रस प्रष्ट भएको बताउनुभयो । उहाँले एमाओवादीको सर्वसत्तावादले संसद, स्वतन्त्र न्यायपालिका र निर्वाचन प्रणाली संकटमा पर्ने अवस्था आएकाले संसद, स्वतन्त्र न्यायपालिका र निर्वाचन प्रणालीलाई बचाउनका लागि पनि एक मात्र विकल्प चुनाव भएको बताउनुभयो । संविधानसभा चुनाव संसदीय चुनाव जस्तो नभएकाले सबै पार्टीलाई चुनावमा सहभागिता गराउनु पर्ने बताउदै वार्तापछि वैद्यले नेतृत्व गरेको माओवादी पनि चुनावमा आउन सहमत हुने दाबी बडुले गर्नुभयो ।
एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डमा यतिबेला चुनाव हार्ने भइले घर गरेको बडुको कथन छ । उहाँले अहिलेसम्म भएका सहमतिहरुलाई प्रचण्डले पालना नगरेको चर्चा गर्दै चुनाव हार्ने आशंका बढेपछि प्रचण्डले असारमा चुनाव नभए मंसिरमा हुन नसक्ने र आन्दोलनमा जाने जस्ता चुनावबिरोधी कुरा गर्नथालेको आरोप लगाउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले प्रधानमन्त्री बन्ने प्रस्ताव आए जिम्मेवारीबाट नभाग्ने बताएका छन्। आज चितवनमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै

काठमाडौ । नेकपा दाहाल-नेपाल समूहले ओली समूहमा सक्रिय नेताहरुलाई कारबाही गरेको छ । नेताहरु महेश बस्नेतसहित सूर्य थापा, विशाल भट्टराई,

चितवन । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को दाहाल–नेपाल समूहसँग मिलेर जानुपर्ने धारणा राखेका छन्।

दमौली । नारी दिवसका अवसरमा तनहुँको देवघाट गाउँपालिकाले श्रीमतीले श्रीमान् बोकेर दौडिने प्रतियोगिता आयोजना गर्ने भएको छ । एक सय