प्रधानमन्त्री र सभामुखसँग चिनिया जनकाङ्ग्रेसका उपाध्यक्षको भेटवार्ता

२१ चैत्र २०६८, मंगलवार १५:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ चैत । प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईसँग नेपाल भ्रमणमा रहनुभएकी चिनियाँ जन काङ्ग्रेसकी उपाध्यक्ष चेन झिलीले उहाँको कार्यकक्ष सिंहदरबारमा आज भेटवार्ता गर्नुभएको छ । उहाँहरुबीच नेपालमा जारी शान्ति प्रक्रिया, संविधान लेखन, नेपाल–चीन सम्बन्धका साथै द्विपक्षीय हित र आपसी चासोका विविध विषयमा छलफल भएको थियो । भेटपछि सञ्चारकर्मीहरुसँग सङ्क्षिप्त कुरा गर्दै उपाध्यक्ष चेनले आफूहरुबीचको छलफल अत्यन्त सकारात्मक रहेको बताउनुभयो । उहाँले चीन–नेपाल मैत्री अद्वितीय रहेको चर्चा गर्दै त्यसलाई प्रगाढ बनाउन आफू दृढ रहेको पनि बताउनुभयो । संविधानसभाका उपाध्यक्ष पूर्णकुमारी सुवेदीको निमन्त्रणामा पाँच दिने भ्रमणमा उपाध्यक्ष चेन हिजो राजधानी आइपुग्नुभएको हो । यसअघि, संविधानसभाका अध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङसँग पनि चेन नेतृत्वको टोलीले भेटवार्ता गरेको थियो । त्यस अवसरमा उहाँहरुबीच नेपालको जारी शान्ति प्रक्रिया,  संविधान लेखन, संविधानसभामा महिला सभासद्को प्रतिनिधित्वका साथै नेपाल–चीन सम्बन्धका बारेमा विचारविमर्श भएको थियो । भेटमा नेपालका लागि चिनियाँ राजदूत याङ होउलान र संसद् सचिवालयका वरिष्ठ अधिकारीहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस