सुनचाँदीका गहनामा रसायन नमिसाउने व्यवसायीको अठोट

२३ चैत्र २०६९, शुक्रबार २२:४८ मा प्रकाशित

रुपन्देही, २३ चैत । नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी संघ रुपन्देहीले जिल्लालाई तीन महिनाभित्र रसायनमुक्त जिल्ला बनाउने निर्णय गरेको छ । रसायन र जर्तीको नाममा उपभोक्ता ठगिएको भन्दै आलोचना भएपछि सुनचाँदी व्यवसायीहरु जिल्लालाई रसायनमुक्त तुल्याउन लागिपरेका हुन् ।
सुनचाँदी व्यवसायी संघको विशेष भेलाले तीन महिनाभित्र रसायनका गहना विस्थापित गरी विनारसायनका गहना चल्तीमा ल्याउने निर्णय गरेको हो । झन्डै दुई सय व्यवसायीहरुको सहभागितामा बुटवलमा बसेको भेलाले सुनचाँदी व्यवसायीलाई मर्यादित र विश्वसनीय बनाउन रसायनविनाको गहना बजारमा ल्याउने निर्णय गरिएको व्यवसायी संघ बुटवलका अध्यक्ष दीपक विश्वकर्माले बताए ।
आगामी २०७० साल असारसम्ममा रसायनविनाका गहना बजारमा आउने र त्यसको अनुगमनका लागि अनुगमन समितिसमेत गठन गरेको बताइएको छ । तेजप्रसाद विकको संयोजकत्वमा गठन भएको समितिले गहनाको गुणस्तर, आचारसंहिताको पालना गरेनगरेको तथा तोकिएको ज्यालादरको बारेमा सुनचाँदी पसलमा अनुगमन गर्ने छ । रुपन्देहीमा २ सय भन्दा बढी सुन पसल रहेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा केपी ओली समूहको स्थायी कमिटीको बैठक आज पनि बस्दै छ । संसद विघटनको कदमलाई सर्वोच्च अदालतले असंवैधानिक

प्रत्येक वर्ष माघ शुक्ल द्वादशीका दिन साँखुस्थित शालिनदी क्षेत्रमा करिब डेढ सय वर्षदेखि हुने गरेको भीमसेन जात्रा सांस्कृतिक झाँकीसहित सम्पन्न

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड-नेपाल समूहले आफ्ना सांसदहरुलाई तत्काल काठमाडौँ उपत्यका नछाड्न निर्देशन दिएको छ । सो समूहको

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पाटी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहका दुईजना अध्यक्षले नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाको निवासमा पुगेर भेटवार्ता गरेका छन्