एनएसीले एयरबसका दुईवटा बिमान खरिद गर्ने

२३ चैत्र २०६९, शुक्रबार २२:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ चैत । नेपाल वायुसेवा निगमले एयरबसका दुईवटा बिमान खरिद गर्ने भएको छ । निगम र एयरबसबीच न्यारोवडी एयरबस ए ३२०–२०० खरिदसम्बन्धी सम्झौतामा शुक्रबार हस्ताक्षर भएको छ । गत ५ नोभेम्बर २००९ मा भएको विमान खरिदसम्बन्धी समझदारी पत्रमा पुनरावलोकन गरी नेपाल सरकारबाट प्राप्त निर्देशन अनुसार दुईवटा न्यारोबडी एयरबस खरिद गर्न समझदारी पत्रमा हस्ताक्षर गरिएको निगमले जनाएको छ ।

निगमको समझदारीपत्र (एमओयू) पुनरावलोकन उपसमितिले एयरबसका प्रतिनिधिसँग विभिन्न चरणमा वार्ता गरी सन् २००८ को आधारभूत मूल्यमा लागतमूल्य (इस्कालेसन) जोडेर सोहीबमोजिम विमान खरिद गर्न सहमति भएको बताइएको छ । खरिद गरिने दुवै ए ३२०–२०० विमान सन् २०१५ मा एयरबसले उपलब्ध गराउने सम्झौता भएको छ ।

समझदारीपत्रमा निगमका तर्फबाट महाप्रवन्धक मदन खरेल एवम् संस्थागत विभागका निर्देशक गणेशबहादुर चन्द र एयरबसका तर्फबाट सिनियर सेल्स डाइरेक्टर शिल शुक्ला र सेल्स कन्ट्याक्ट्स डाईरेक्टर रोव गर्डनले हस्ताक्षर गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भर्खरै सम्पन्न नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनपछि पार्टीमा कुनै असहजता नरहेको बताउनुभएको

म्याग्दीका सरकारी कार्यालयबाट सेवा लिन र होटलमा बस्न कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको कार्ड अनिवार्य देखाउनुपर्ने भएको छ । जिल्ला कोभिड–१९ सङ्कट