सरकारसँग महिला हिंसा अन्त्यका लागि सहकार्य गर्न प्रधानमन्त्रीको आब्हान

२१ चैत्र २०६८, मंगलवार ११:५३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ चैत । प्रधानमन्त्री डाक्टर बाबुराम भट्टराईले लैङ्गिक हिंसालाई सून्य सहनशिलताको नीति ल्याएर सरकारले कानूनी कारवाही सुरु गर्ने बताउनु भएको छ । सञ्चारिका समूहले बिहान काठमाण्डुमा गरेको लैगिक हिंसा निवारणः सञ्चार माध्यमको भूमिका विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रममा प्रधानमन्त्री भट्टराईले व्यवहारिक कार्ययोजना तयार गरी लैलिंग हिंसामा संलग्नलाई कारवाही गर्न सरकारले निर्णय गरी सकेको जानकारी दिनुभयो । हिंसाको चपेटमा परेका महिलाको लागि उद्धार र सुरक्षित आश्रय स्थलको खाँचो रहेको उल्लेख गर्दै प्रधानमन्त्री भट्टराईले हिंसाजन्य अपराधका घटना निवारणका लागि सरकारले कानूनी संरचना तयार गर्ने पनि बताउनुभयो । महिला हिंसा गर्भबाटै सुरु हुने गरेको उल्लखे गर्दै प्रधानमन्त्रीले हिंसा अन्त्यका लागि समूहिक पहलका लागि सबैलाई आह्वान गर्नुभयो । आधा आकाशमा वादल लागेसम्म र आधा धर्तीमा हिंसा कायम रहेसम्म संसारमा शान्ति पनि नहुने भन्दै प्रधानमन्त्रीले हिंसा अन्त्यका लागि नागरिक तथा सरोकारवाला निकाय सबैको ध्यान जानुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को आधिकारिकता विवादमा निर्वाचन आयोगको फैसलाविरुद्ध महन्थ ठाकुरले दायर गरेको रिट निवेदनमा सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीले आफू नेकपा माओवादी केन्द्रमै रहेको बताउनुभएको छ । एक हप्तादेखि पार्टीसँग

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता एवं पूर्वप्रधानमन्त्री झलनाथ खनालको मिर्गौला प्रत्यारोपण सफल भएको छ । नयाँदिल्लीस्थित एपोलो अस्पतालमा नेता

काठमाडौं । सरकारको न्यूनतम साझा कार्यक्रमलाई टुङ्गो लगाउन आज बुधबार तेस्रोपटक बसेको सत्तारुढ गठबन्धन कार्यदलको बैठकले राष्ट्रिय योजना आयोगको समेत