कांग्रेस बैठक जारी; बिधान र राजनीतिक प्रस्तावमा तिब्र विवाद

२३ चैत्र २०६९, शुक्रबार ०३:२७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २३ चैत । जारि कांग्रेस केन्द्रीय कार्यसमितिको बैठकमा विवाद बढ्दै गएका कारण बिहीबार पनि आसन्न महासमिति बैठकमा प्रस्तुत गरिने राजनीतिक प्रस्ताव र विधान संशोधनको प्रस्ताव अनुमोदन हुन सकेन । बैठकमा सहभागी केन्द्रिय सदस्यले दिएको जानकारी अनुसार राजनीतिक प्रस्तावमा अन्तरिम चुनावी मन्त्रिपरिषदका अध्यक्ष खिलराज रेग्मीलाई प्रधानन्यायाधीशबाट राजिनामा गराउनुपर्ने विषय महासमितिको छलफलका लागि राख्नुपर्ने २२ केन्द्रीय सदस्यको अडानका कारण आसन्न महासमिति बैठकमा प्रस्तुत गरिने राजनीतिक प्रस्ताव र विधान संशोधनको प्रस्ताव अनुमोदन हुन नसकेको हो । उनका अनुसार अन्तरिम मन्त्रि परिषद अध्यक्ष रेग्मीलाई प्रधानन्यायाधीशबाट राजिनामा गराउनुपर्ने विषय राख्नै पर्ने अडान २२ सदस्यको रहेको छ । देउवा निकट केन्द्रिय सदश्यहरुले भने बिधानत सभापतिले आमन्त्रित सदश्यका रुपमा बैठकम बोलाउन पाउने अधिकारको बिरोध गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।निर्वाचन घोषणाको सवालमा सत्तारूढ गठबन्धन संविधान र कानूनको परिपालना भन्दा पनि बढी नाफा र घाटाको जोडघटाउमा लागेको छ । कानून

दाङ। कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि दाङमा अग्रपंक्तिमा रहेर काम गर्नेहरूलाई खोप दिन थालिएको छ । स्वास्थ्यकर्मी, सपाइकर्मी, सुरक्षाकर्मी र सञ्चारकर्मीलाई

सुर्खेत। कर्णालीका मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गरेका छन् । मुख्यमन्त्री भएको करिब चार महिनापछि आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक

दाङ। राष्ट्रिय सभा सदस्यका लागि लुम्बिनी प्रदेशमा १२ माघमा निर्वाचन हुँदैछ । तीन पदका लागि लुम्बिनीमा निर्वाचन हुन लागेको हो । २०