चुनावको मिति तोके वैद्य पक्ष सहमतिमा आउने बोगटीको दाबी

२१ चैत्र २०६९, बुधबार १७:३० मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ चैत । संविधानसभाबाट संविधान नबनाई सभा विघटनमा अहम् भूमिका निर्वाह गरेको पार्टी एमाओवादीका महासचिव पोष्टबहादुर बोगटीले पूर्वसहमति अनुसार असारको पहिलो साताभित्र संविधानसभाको निर्वाचन नभए आफ्नो पार्टी आन्दोलनमा जाने चेतावनी दिएका छन् । आफ्ना अध्यक्ष प्रचण्डले अब असारमा निर्वाचन सम्भव नभएकोले मंसिरका लागि तयारी गर्नुपर्ने भनी अस्ति मात्रै दिएको अभिव्यक्तिबारे जानकार नभएझैँ गरी वोगटीले असारको पहिलो साताभित्र निर्वाचन घोषणा गर्ने गरी तत्काल मिति घोषणा नगरे आन्दोलन गर्ने बताए । 
राजधानीमा आयोजित एक साक्षात्कार कार्यक्रममा उनले भने– ‘मन्त्रीपरिषद र निर्वाचन आयोगका पदाधिकारीहरुले असारभित्रै निर्वाचन गर्ने मनस्थितिका साथ सफथ खाएका थिए, तर अहिले उनीहरु अल्मलिएका छन् । त्यसले हामिलाई आशंका सहित गंभीर बनाएको छ । निर्वाचन आयोगले अहिले जिब्रो जपाएर बोल्नु हुँदैन । हामीले मन्त्री परिषदका अध्यक्षलाई भेटेर असारमा निर्वाचन नभए आन्दोलनमा जाने चेतावनी दिईसकेका छौँ ।’
निर्वाचनको मिति तोकेपछि मोहन बैद्य किरणले नेतृत्व गरेको नेकपा–माओवादी पनि सहमतिमा आउने दाबी उनले गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । पूर्वमन्त्री कुबेर शर्माको निधन भएको छ । २०५९ सालमा पर्यटनमन्त्री भएका शर्माको ८४ वर्षको उमेरमा शुक्रबार काठमाडौंमा निधन

काठमाडौं स् गायक कृष्ण पौडेलले नयाँ गीत ‘लुकी लुकी मायाले’ सार्वजनिक गरेका छन् । उनले गायिका आरती अधिकारीको साथमा नयाँ

पाल्पा । पाल्पामा कोरोना विरुद्धको खोप लगाएका तीनजना स्वास्थ्यकर्मीमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । कोरोना विरुद्धको पहिलो खोप लगाएपछि स्वास्यमा

काठमाडौं । पुस शुक्ल पूर्णिमादेखि वैदिक सनातन हिन्दू धर्मावलम्बीले घरघरमा शुरु गरेको एक महिने स्वस्थानी ब्रत आज विधिपूर्वक समापन गरिँदै