अकुत सम्पत्ति कमाउनेमा हिसिला अगाडि, राष्ट्रबैंकको छानबिन अन्तिम चरणमा

२१ चैत्र २०६९, बुधबार ०८:३२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ चैत । नेताहरुको अकुत सम्पत्ति छानबीन गर्न थालेको नेपाल राष्ट्र बैंक अन्तर्गतको वित्तीय जानकारी इकाइले मूलधारका नेताहरुमध्ये अधिकांश छानबीनको दायरामा पर्न सक्ने प्रारम्भिक प्रतिवेदन तयार गरेको बुझिएको छ । राष्ट्र बैंक स्रोतका अनुसार यतिखेर सबैभन्दा धेरै शंकाको घेरामा माओवादी नेतृ तथा पूर्वप्रधानमन्धी बाबुराम भट्टराइकी श्रीमती हिसिला यमी देखिएकी छिन् । यतिखेर इकाले यमी संलग्न कारोबार र बैंक खाता तथा उनी निकट नातेदार र कार्यकर्ताको पहिचान गरिसेको छ । त्यसैगरी एमाओवादीकै कृष्णबहादुर महरा पनि विगतको अन्तर्राष्ट्रिय वित्तीय चलखेलबाट प्राप्त करोडमा तानिएका छन् । पूर्व अर्थमन्त्री वर्षमान पुन र सञ्चारमन्त्री यादव पनि शंकाको घेरामा परेकाले प्रारम्भीक छानबीनबाट केही प्रमाण जुटेको बताइएको छ । यसअघिको मन्त्रीमण्डमा उपप्रधानमन्त्री तथा गृहमन्त्री रहेका विजय गच्छदारको अकुत सम्पत्तिको स्रोत नखुलेकोले उनी पनि राष्ट्रबैंकको छानबीनबाट पुष्टीको अवस्थामा पुगेका छन् ।
स्रोत भन्छ– एमालेमा पनि स्रोत नखुलेको आर्जनका कारण शंककाको घेरामा तानिएका दर्जनौं नेताहरुले यतिखेर गभर्नर युवराज खतिवडाको सहारा खोजिरहेका छन् । गभर्नर नियुक्त गर्ने पार्टी महासचिव ईश्वर पोखरेल नै उक्त इकाइको छानबीनमा तानिएको बुझिएको छ । त्यसैगरी पूर्व सभामुख सुवास नेम्वांग पनि अन्तर्राष्ट्रिय मिसनले उपलब्ध गराएको ठूलो धनराशीमा रमाएका कारण वित्तीय जानकारी इकाइले छानबीन गरेको हो । एमाले नेताहरुमध्ये शंकाको पहिलो घेरामा क्रमशः भीम आचार्य, बामदेव गौतमहरु रहेको बुझिएको छ ।
नेपाली काँग्रेसका केही नेता पनि वित्तीय जानकारी इकाइको छानबीनमा परेका उच्च स्रोतले बताएको छ । छानबीन प्रारम्भ नभइसकेकोले कांग्रेसी नेताहरुको नाम भने सार्वजनिक गर्न नमिल्ने बैंककका एकजना वरिष्ठ अधिकृतले बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहले केन्द्रीय सदस्यहरुलाई पार्टीको परिचयपत्र र नागरिकतासहित उपस्थित हुन निर्देशन दिएको छ ।

काठमाडौं । झापा जिल्लाको बिएण्डसी शिक्षण अस्पताललाई सम्बन्धन दिने तयारी भएको प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बताए । उनले आज बिर्तामोडस्थित

काठमाडौं । समृद्धिको यात्रामा अघि बढेको मुलुकमा पछिल्लो दुई वर्षमा आर्थिक अपराधका ठूलाठूला घटनाको पर्दाफास भएको छ । राजश्व छलीमा

काठमाडौं । सरकारले नेत्र विक्रम चन्द समूहसँग वार्ता गर्न दुई सदस्यीय वार्ता टोली गठन गरेको छ । वार्ता टोलीमा गृहमन्त्री