चिनिया प्रतिनिधिमंडल राजनीतिक भेटघाटमा ब्यस्त

२१ चैत्र २०६८, मंगलवार ११:३० मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ चैत । नेपाल भ्रमणमा आएको चीनको नेसनल पिपल्स कङ्ग्रेस स्थायी समिति उपाध्यक्ष तथा अखिल चीन महिला महासङ्घका अध्यक्ष चेन जिलको नेतृत्वको टोलीले आज उच्चस्तरीय राजनीतिक भेटघाट सुरु गरेको छ । हिजो नेपाल आइपुगेको १६ सदस्यीय प्रतिनिधिमण्डलले आज प्रधानमन्त्री डाक्टर बाबुराम भट्टराई र संविधानसभाका अध्यक्ष सुवासचन्द्र नेम्वाङसँग भेटवार्ता गरेको छ । सभाध्यक्ष नेम्वाङसँग टोलीले विहान भेटवार्ता गरेको छ । भेटको क्रममा संविधान निर्माण प्रक्रिया र संविधानसभाको काम कारवाहीको विषयमा जिज्ञासा राखेको थियो ।  त्यसैगरी आपसी सहयोगको विषयमा पनि छलफल भएको थियो । टोलीले आजै  प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईसँग पनि भेटवार्ता गरेको छ । प्रधानमन्त्रीसँगको छलफलमा पनि शान्ति प्रक्रिया र संविधान निर्माणकै विषयमा छलफल केन्द्रित भएको थियो । टोलीले  आजै राजनीतिक दलका नेताहरुसँग पनि भेट गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । महिला, बालबालिका तथा समाजकल्याणमन्त्री र व्यवस्थापिका–संसदका महिला सदस्यसँग पनि महिलाको अवस्थाका बारेमा छलफल गरी दुवै मुलुकका महिलाबीच रहेको आपसी सम्बन्धलाई अझ प्रगाढ बनाउने विषयमा समेत छलफल हुने कार्यक्रम छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको