कार्यकर्ता रिहाईको माग गर्दै माओवादीले कर्मचारी लखेट्यो

१९ चैत्र २०६९, सोमबार ०९:२२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १९ चैत । सरकारले मतदाता नामावली संकलन टोलीको सुरक्षामा कडाई गरेको दाबी गरे पनि नेकपा-माओवादीका कार्यकर्ताले नामावली संकलक टोलीमाथि दुव्र्यबहार गर्ने क्रममा कमी आएको छैन । मतदाता नामावली संकलनका लागि काभ्रोको पोखरीचौरी गाविस पुगेको निर्वाचन कार्यालयको टोलीलाई आज बिहान काम माओवादीका कार्यकर्ताले गाविस कार्यालय प्रवेश गर्नै नदिई लखटेका छन् । स्थानीय माओवादीले आफ्ना साथीको रिहाईलाई शर्त बनाएर निर्वाचन आयोगका कर्मचारी लखेटेको बुझिएको छ ।
समाचारमा जनाइएअनुसार गत शुक्रबार काभ्रेकै श्यामपाटीमा निर्वाचन टोलीलाई अवरोध गर्दा समातिएका आफ्ना कार्यकर्ता दिप लामाको रिहाई नगरिएको भन्दै निर्वाचन टोलीलाई काम गर्न नदिईएको माओवादीका काभ्रे सेक्रेटरी दिपक देवकोटाले बताएका छन् । स्मरण रहोस्, नेकपा-माओवादीलगायतका ३३ दलको संयुक्त मोर्चाले आयोगका कर्मचारीलाई काम गर्न नदिने नीति बैठकबाटै पारित गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा केपी ओली समूहको स्थायी कमिटीको बैठक आज पनि बस्दै छ । संसद विघटनको कदमलाई सर्वोच्च अदालतले असंवैधानिक

प्रत्येक वर्ष माघ शुक्ल द्वादशीका दिन साँखुस्थित शालिनदी क्षेत्रमा करिब डेढ सय वर्षदेखि हुने गरेको भीमसेन जात्रा सांस्कृतिक झाँकीसहित सम्पन्न

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड-नेपाल समूहले आफ्ना सांसदहरुलाई तत्काल काठमाडौँ उपत्यका नछाड्न निर्देशन दिएको छ । सो समूहको

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पाटी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहका दुईजना अध्यक्षले नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाको निवासमा पुगेर भेटवार्ता गरेका छन्