प्रकोप व्यवस्थापन सम्बन्धि सेनाको क्षेत्रीय सम्मेलन सुरु

२१ चैत्र २०६८, मंगलवार ११:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २१ चैत । प्रकोप व्यवस्थापन र मानवीय सहयोग सम्बन्धि क्षेत्रीय सम्मेलन आजबाट काठमाडौंमा सुरु भएको छ । सैनिक मुख्यालय भद्रकालीमा सुरु सम्मेलनमा नेपालमा आउन सक्ने महाविपत्ति र त्यसको व्यवस्थापनका विषयमा छलफल हुनेछ । सम्मेलनमा भारत र अमेरकी सैनिकका साथै शसस्त्र प्रहरी बल, सार्क सचिवालय, रक्षा र गृहमन्त्रालयका प्रतिनीधिले पनि भाग लिने छन् । गोष्ठीबाट भारतीय सेना र संयुक्त राज्य अमेरिकाको प्यासिफिक कमाण्डको प्रकोप व्यवस्थापनको क्षेत्रमा प्राप्त ज्ञान, अनुभव र सीप साटासाट गर्न सहयोग पुग्ने सैनिक प्रवक्ता रमिन्द्र क्षेत्रीले जानकारी दिनुभयो । पूर्वी नेपालमा आएको कोसीको बाढी, नेपालमा यसअघि काठमाण्डुमा महाभूकम्प जस्ता  भयानक दैवीविपत्तिका घटनाको समीक्षा गरेर दोहोरिएमा अपनाउने मानवीय सहायता र उद्दारका विषयमा छलफल हुने क्षेत्रीले बताउनुभयो । तीनदिने सम्मेलनकै अवसरमा त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा सेनाको विशेष कार्यदलले हवाई अपहरणमा सुरक्षा कारबाहीको अभ्यास प्रदर्शन समेत गर्नेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार