असारमा चुनाव हुदैन: प्रचण्ड

१८ चैत्र २०६९, आईतवार २०:१८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १८ चैत । एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले असारमा संविधानसभा निर्वाचन नहुने बताएका छन् । एमाओवादी मुख्यालय पेरिसडाँडामा बसेको केन्द्रीय समिति बैठकमा असारमा निर्वाचन नहुने भन्दै मंसिरका लागि तयारी गर्न एमाओवादी नेतृत्वलाई निर्देशन दिएका छन् । बैठकमा सहभागी एक नेताका अनुसार प्रावधिक कारणले पनि असारमा निर्वाचन हुन नसक्ने हुदा मंसिरमा हुने निर्वाचनका लागि तयारी अवस्थामा गर्न पार्टी नेतृत्वलाई निर्देशन दिएका थिए । दाहालले बैठकमा मतदाता नामावली, निर्वाचन क्षेत्र निर्धारण, मौसम लगायतका कारण निर्वाचन नहुने जानकारी दिएका थिए । ति नेताका अनुसार केन्द्रीय समितिलाई पूर्णता दिने, रिक्त पदाधिकारी, स्थायी समिति-पोलिटब्युरो गठन गरिसक्ने तथा विभाग-ब्युरो गठन गर्ने योजना बैठकमा प्रस्तुत गरेका थिए । आइतबारनै दाहालसंग नेपाल भ्रमणमा रहनु भएका अमेरिकी पूर्व राष्ट्रपति जिम्मी कार्टरले भेट गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।