वेचिएका दुई युवती घर फर्किए

१८ चैत्र २०६९, आईतवार ११:४४ मा प्रकाशित

देवचन्द्र भट्ट, नुवाकोट, १८ चैत । नुवाकोटको पुर्वि भेगमा रहेको घ्याङफेदी गाविस वडा नं. ५ की दुई युवती घर फर्किएका छन् । गत २०६५ सालमा श्रीमान्हरु गोसाईंकुण्ड गएको मौका छोपी गाउँकै दलालहरुले १४ महिनाको छोरा र चार वर्षकी छोरीसहित भारतको कोलकोत्तास्थित कोठीमा लगी ती दुई जनालाई विक्री गरेको थियो । कोसेली नेपालको सहयोगमा दलालहरुविरुद्ध मुद्धा दर्ता गरेपछि नुवाकोट ७ र नुवाकोट ८ (नाम परिवर्तन) का दुई युवतीहरु घर फर्कन सफल भएको महिला तथा बालबालिकाको अधिकारको क्षेत्रमा कार्यरत कोसेली नेपालकी अध्यक्ष अस्मिता थापाले जानकारी दिनुभयो । उनीहरुलाई दलालहरुले मानव बेचबिखन तथा ओसारपसार विरुद्धको मुद्धालाई कमजोर बनाउनका लागि ती युवतीहरुलाई घर फिर्ता गरेको हुनसक्ने आशंका गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

जुम्ला । जुम्लाको पशुअस्पताल तथा पशुसेवा कार्यालयले आह्वान गरेको प्रस्तावनामा जुम्लाका भेडापालक कृषकले निवेदन दिएका छन् । कर्णाली प्रदेश सरकारले

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप ६ हजार ८२७ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा मन्त्रालयका

काठमाडौं । महिलाको नग्न तस्बिर र भिडियो सार्वजनिक गर्ने धम्की दिएको आरोपमा कास्की रुपा गाउँपालिका–७ सिस्नेरी का ३१ वर्षीय मुक्ति

काठमाडौं।आशीक झाले चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानमा पहिलो नम्बरमा नाम निकालेर इतिहास बनाएको त्रिपुरेश्वरस्थित विश्व निकेतन उच्च माध्यमिक विद्यालयले जति ख्याति कमाएको