बिग्रेका विद्यार्थी सुधार्न प्रहरी आफैंले क्लास लिने

१८ चैत्र २०६९, आईतवार ११:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १८ चैत । समाजमा विकृति बढाउने व्यवहार पछिल्लो पुस्ता र खासगरी स्कूले छात्रछात्रामा बढोत्तरी हुन थालेकोप्रति नेपाल प्रहरीले गम्भीरता देखाएको छ । लागूऔषधको कुलत, ग्याङ फाइट, साइबर क्राइम, यौनिक गतिविधिलगायत विद्यार्थीमा बढ्दो आपराधिक मनोवृत्तिबाट उनीहरुलाई कसरी बचाउने भन्ने विषयमा आगामी शैक्षिक सत्रदेखि प्रहरीले स्कूलमै पुगेर क्लास दिने भएको छ । आफैं स्कूल पुगेर विद्यार्थीलाई पढाउने भएपछि अवाञ्छित गतिविधिका कारण उत्पन्न बढ्दो सुरक्षा चुनौतीको सामना गर्न वातावरण बन्ने सोच प्रहरीले बनाएको बुझिएको छ । 
नयाँ शैक्षिक सत्र अर्थात् आगामी वैशाखदेखि स्कूलमा अडियो भिजुअल कक्षा सञ्चालन गरी उल्लेखित विधृतिबाट कसरी बच्ने भन्ने शिक्षा दिइने अवधारणा प्रहरीले बनाएको हो । विद्यालय क्षेत्रको सुरक्षा चुनौतीपूर्ण बन्दै गएको ठहर गर्दै महानगरीय प्रहरी परिसर, काठमाडौंले विद्यालयमै गएर कक्षा लिने कार्यक्रम बनाएको परिसर प्रमुख एसएसपी रणबहादुर चन्दले जानकारी दिए । उनका अनुसार राजधानीका ठूला विद्यायालयका कक्षा ८ देखि १२ मा अध्ययनरत विद्यार्थीका कक्षाबाट अभियान सुरु गरिनेछ । पहिलो चरणमा उपत्यकाका एक सय स्कुल तथा कलेजमा कक्षा सञ्चालन हुनेछ भने अधिकृत स्तरका प्रहरी तथा विज्ञले दैनिक तीन घन्टा एक सातासम्म छनोटमा परेका शैक्षिक संस्थामा कक्षा लिनेछन्। पछि विस्तारै यो यो अवधारणा देशभरिका शैक्षिक संस्थामा विस्तार गरिने बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । देशका ७५३ पालिकामध्ये ५७० वटामा मतगणना सकिएको छ । मतगणना सकिएका पालिकामध्ये सबैभन्दा बढीमा नेपाली कांग्रेसले जित निकालेको

काठमाडौं । यतिबेला सामाजिक सञ्जालमा एउटा विषयले निकै चर्चा पाइरहेको छ । नपाओस् पनि किन, बलात्कारको घटना छ । त्यसमा

काठमाडौं । स्थाीय तह निर्वाचनको जारी मतगणनामा नेपाली कांग्रेसले हालसम्म साढे दुई सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्षमा जीत हात

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणनासँगै परिणाम आउने क्रम पनि जारी छ । आज (बिहीबार) दिउँसो १२ः३० बजेसम्म ५५५ पालिकाको