युएई भन्दै महिलाको कुवेत तस्करी

१८ चैत्र २०६९, आईतवार ०८:०८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १८ चैत । नेपालका म्यानपावर एजेन्सीहरु सेवामूलकभन्दा जसरी पनि पैसा कमाउने उद्देश्यले काम गरिरहेका छन् भन्ने कुराको उदाहरण अनगिन्ती छन् । त्यस्तै उदाहरणको पंक्तिमा नवलपरासीकी एक महिलाको प्रकरणसँग जोडिएर के एन्ड सी इन्टरनेसनल एजेन्सी नामक म्यानपावर कम्पनी पनि थपिएको छ । क्लिनर कामका लागि खाडीराष्ट्र युएई लैजाने भन्दै श्रम स्वीकृति लिइएकी नवलपरासीकी एक महिलालाई मानवतस्कर प्रयोग गरी कुवेत पुर्याएर हाउसमेडमा लगाएको र ती महिलाले अनेक शाररुरिक दुव्र्यवहार खेप्नु परेपछि कुवेतस्थि दूतावासले महिलालाई घर फर्काउन पहल सुरु गर्नुपरेको छ ।
यसरी उल्लेखित म्यानपावर एजेन्सीको कमाउने धन्दाको फन्दामा परेर दुःख पाएकी चेली नवलपरासीकी ३६ वर्षीया टीकामाया सारु मगर हुन् । पुलिस रिपोर्ट प्रमाणीकरणका क्रममा उनी कुवेतस्थित दूतावास पुग्दा सारु मानवतस्करीको जालमा फसेको पोल खुलेको बुझिएको छ । कुवेतस्थित श्रम सहचारी सिर्जना तिवारीले वैदेशिक रोजगार विभागलाई लेखेको पत्रअनुसार सारुलाई नेपाल फर्काउने तयारी भइरहेको छ भने सारुलाई झुक्याएर पठाउने के एन्ड सी म्यानपावरलाई मानव तस्करी अभियोगमा हदैसम्मको कारबाही गर्ने तयारी भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । देशभरका ६ महानगरपालिकामा सत्तारुढ गठबन्धनले अधिकांशमा अग्रता बढाइरहेको छ । पछिल्लो मत परिणामअनुसार पाँच महानगरमा गठबन्धनको अग्रता छ भने

कैलाली । कैलालीको धनगढी उपमहानगरपालिकामा स्वतन्त्र उम्मेदवार गोपाल हमालले आफ्नो अग्रतालाई झन फराकिलो बनाउँदै लगेका छन् । २३ हजार २२३

झापा । झापामा एक नगरपालिकासहित चार स्थानीय तहको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक भएको छ । बुधबार बिहानसम्म चार स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम सार्वजनिक

काठमाडौं । भरतपुर महानगरपालिका प्रमुखमा नेकपा माओवादी केन्द्रकी मेयर उम्मेदवार रेनु दाहालले फराकिलो अग्रता लिएकी छन् । पछिल्लो सार्वजनिक मतपरिणमअनुसार गठबन्धनकी