एमालेले संविधान बुझेकालाई मात्र टिकट दिने

१७ चैत्र २०६९, शनिबार १३:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १७ चैत । नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनालले आगामी निर्वाचनमा जातिय राज्यको माग गरेर देशलाई बिखण्डनमा लैजानेहरुकाविरुद्ध आफ्नो पार्टीले लोकतान्त्रिक सोच भएका राजनीतिक दलदहरुसँग मोर्चाबन्दी गर्ने बताएका छन् । बहुपहिचानको आधारमा संघीयता, राष्ट्रिय एकता, सामाजिक सदभाव कायम राख्ने कुरामा समान धारणा भएका शक्तिहरुसँग चुनावमासँगै जानेबारे छलफल र वार्ता गर्ने नीति एमालेको रहेको प्रस्ट्याउँदै अध्यक्ष खनालले निर्वाचन आयोगले सुरु गरेको मतदाता नामावली संकलन कार्यमा तोडफोड र अवरोध श्रृजना गर्ने वैद्य माओवादीको कृयाकलाप दुःखद रहेको प्रतिक्रिया दिए ।
शनिबार प्रेस चौतारी कञ्चनपुरले महेन्द्रनगरमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा अध्यक्ष खनालले निर्वाचनको विरुद्धमा रहेका दलदहरुसँग वार्ता गरी समाधान खोज्नुपर्ने सुझाव दिए । अहिले बिरोध गरे पनि विस्तारै निर्वाचनका लागि ती दलहरु तयार भएर आउने उनले दाबी पनि गरे । आगामी असारमै निर्वाचन हुनुपर्नेमा उनको जोड थियो ।
आगामी निर्वाचनमा एमालेले संविधानको महत्व बुझेको, विघटित संविधानसभामा उठेका मुद्दाहरुबारे ज्ञान भएको, मुलुकको समग्र विकास प्रकृयाको ज्ञानसँगै मुलुकलाई बिखण्डनबाट जोगाउन प्रतिवद्ध व्यक्ति छानेर टिकट दिने धारणा बनाएको जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।