असारमा निर्वाचनको सम्भावना क्षीण

१७ चैत्र २०६९, शनिबार १०:३५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १७ चैत । निर्वाचन गराउनकै लागि भनेर गठन गरिएको रेग्मी सरकारले सरकार गठनको अढाई साता बितिसक्दा पनि निर्वाचनको मिति घोषणा गर्न नसकेपछि प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा सरकार गठन गराउन प्रमुख भूमिका निर्वाह गर्ने नेताहरु असन्तुष्ट बन्न थालेको बुझिएको छ । कतिपय नेतथाहरुले चियागफमा अर्काको आदेशमा काम गर्ने बानी परेका कर्मचारीको पोल्टामा सत्ता सुम्पिएर गल्ती गरिएको टिप्पणीसमेत गर्न थालेका छन् । त्यसरी सरकारको टिकाटिप्पणी गर्नेहरु अब दलीय संयन्त्रले नै राजनीतिक निर्णयहरु लिनुपर्ने राय प्रकट गर्नसमेत चुक्दैनन् ।
हुन पनि संविधानसभा चुनावको एक मात्र एजेन्डा बोकेर गठन भएको खिलराज रेग्मी नेतृत्वको सरकारलाई सजिलो होस् भनी संवैधानिक निकायमा पदपूर्ति गर्न राष्ट्रपतिमार्फत बाधा अड्काउ फुकाउ आदेशसमेत जारी भई निर्वाचन आयोगले पूर्णता पाइसकेको छ । तर चुनावी तिथिको साइत भने जुर्न सकेको छैन । तिथि घोषणामा भइरहेको यो ढिलाइले निर्वाचन आगामी असार कि मंसिरमा ? भन्ने अन्योल बढ्दै गएको छ भने संक्रमणकाल अझै लम्बिने सम्भावना देखिएको छ ।
राजनीतिक दलहरुबीच आगामी असार ७ भित्रै निर्वाचन गर्ने सहमति बनेको थियो, तर निर्वाचन आयोगले घुमाउरो भाषामा असारमा निर्वाचनका लागि समय कम हुने जनाएर तिहारपछि मात्रै सम्भव हुने संकेत गरिसकेको अवस्था छ भने रेग्मी सरकार पनि आलटाल गर्दै निर्वाचनलाई परसार्ने मानसिकतामै रहेको संकेतहरु मिल्न थालेका छन् । अहिलेसम्म पटक पटक बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले निर्वाचनको तिथिलाई एक पटक पनि प्राथमिक एजेन्डा बनाएर निर्णय गर्न नसकेबाट यसैको पुष्टि हुन्छ । यस हिसाबमा अब असारमा निर्वाचन हुने सम्भावना क्षीण मात्र होइन असम्भव जस्तै बनेर गएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपालले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको शपथ बदर गर्न माग गरेको छ । जसपा नेपालका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

प्रयागराज । भारतको उत्तर प्रदेशका प्रहरीहरु अहिले गङ्गा नदीका किनारामा बालुवाले अलिअलि छोपछाप पारिएका शवको अनुसन्धान गर्न खटिएको छ ।