राप्रपा नेपालको खेलकुद सङ्घ गठन

१७ चैत्र २०६९, शनिबार ०९:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १७ चैत । फुटबलका पुराना गोलरक्षक लोकबहादुर शाहीको अध्यक्षतामा राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपालको खेलकुद सङ्गठन ‘राष्ट्रिय खेलकुद सङ्घ, नेपाल’को औपचारिक रूपमा गठन भएको छ । २४ सदस्यीय सङ्घमा विभिन्न खेलकुदसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरूको संलग्नता रहेको छ । सङ्घको पाँच उपाध्यक्षमा प्रताप अधिकारी (ब्याडमिन्टन), मणि शाह, अजितराज भण्डारी र रमेश शाही (फुटबल) र सञ्जीवकुमार शर्मा कराते रहेका छन् । महासचिवमा फुटबलका गणेश पाण्डे रहेका छन् । यस्तै सदस्यहरूमा फुटबलका मुकेश शाही, राजेश मानन्धर, जीवन लामा, मृगेन्द्र मिश्र, राजुमान तुलाधर, रवि महत, राजेश हमाल, सन्त माझी र कुमार महर्जन, माउन्टेनियरिङका सुश्री सुस्मिता मास्के र भिभाश्वरी राई, भारोत्तोलनका अनील पिया, बास्केटबलका सिकेन्द्र महर्जन, करातेका गोपाल खड्का, क्योकुसिनका प्रेमबहादुर लामा र फिफा सहायक रेफ्री विना श्रेष्ठ रहेका छन् ।
सङ्घको सल्लाहकारमा दमन बस्नेत र ओलम्पियन बक्सिङ खेलाडी उमेश मास्के रहेका छन् । सङ्घलाई शुभकामना व्यक्त गर्दै राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष एवम् खेलाडी कमल थापाले खेलमा मात्र अनुशासन र समावेशी भएकोप्रति औल्याउँदै हारलाई स्वीकार गर्न सक्ने क्षमता भएको कुरा व्यक्त गरेका थिए । रापप्रा नेपालले खेलकुदलाई उच्च प्राथमिकतामा राखेको र राप्रपा नेपाल सरकारमा आएमा खेलकुदमा आमूल परिवर्तन हुने विश्वास दिलाउँदै उनले खेलाडी तथा खेलकर्मीलाई सङ्गठनमा आबद्ध हुन आह्वान गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । पाकिस्तानका तीव्र गतिका बलर साहिन शाह अफ्रिदी आईसीसी ‘क्रिकेटर अफ दि इयर’ घोषित भएका छन् । सन् २०२१

काठमाडौं । पाकिस्तानी क्रिकेट टोलीका कप्तान बाबर आजम आईसीसी ‘ओडिआई क्रिकेटर अफ दि इयर’ बनेका छन् । सन् २०२१ मा

काठमाडौं। दुई अन्तर्राष्ट्रिय मैत्रीपूर्ण फुटबल खेल्न मौरिससको टिम नेपाल आईपुगेको छ । अखिल नेपाल फुटबल संघ (एन्फा) का उपाध्यक्ष शिक्षित पराजुली र

काठमाडौं । पछिल्ला वर्ष जगजित श्रेष्ठले अष्ट्रेलियालाई आफ्नो कर्मथलो बनाएका छन् । २८ वर्षीय यी खेलाडी परिवारसँगै साउथ अष्ट्रेलिया बस्दै