मण्डेला फेरि अस्वस्थ

१५ चैत्र २०६९, बिहीबार १७:२४ मा प्रकाशित

एजेन्सी । दक्षिण अफ्रिकाका पूर्व राष्ट्रपति नेल्सन मण्डेलाको स्वास्थ्यमा फेरि समस्या देखिएको छ । फोक्सोमा संक्रमण भएपछि उनलाई अस्पताल भर्ना गरिएको एजेन्सीहरुले जनाएका छन् । ९४ वर्षिय मण्डेलालाई पित्तको पत्थरीका कारण उपचारार्थ गत दिसेम्बरमा १८ दिन अस्पताल राख्नुपरेको थियो । केही समययता मण्डेलाको स्वास्थ्य चिन्ताको विषय बन्दै आइरहेको छ । पछिल्लो २ वर्षका दौडानमा उनलाई चार पटक अस्पताल भर्ना गर्नु परेको छ ।
रंगभेदको विरुद्ध संघर्षको अभूतपूर्व नेतृत्व गरेका कारण मण्डेलालाई दक्षिण अफ्रिकाका राष्ट्रपिता मानिन्छ । २७ वर्ष लगातार जेलमा बिताउनु पर्दा उनलाई जेलभित्रै क्षय रोगले गाँजेको थियो । मण्डेला यतिबेला आफ्नो बाल्यकाल बितेको स्थान पूर्वी केप प्रान्तको सानो गाउँ कुनुमा बस्दै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

यंगुन । म्यान्मारमा हिजो बुधवार सैनिक कू विरुद्ध प्रदर्शनमा उत्रिएका ३८ जनाको मृत्यु भएको छ । घटनालाई संयुक्त राष्ट्रसंघले सेनाले

बेइजिङ । शेयर बजारमा उछाल आएसँगै चीनमा गत वर्ष सन् २०२० मा २०० भन्दा बढी नयाँ अर्बपति थपिएका छन् ।

मस्को । संयुक्त राष्ट्रसंघले रुसी बिपक्षी नेता अलेक्सी नाभाल्नीलाई बिष सेवन गराईएको बिषयमा छानविन गर्न माग गरेको छ । संयुक्त

यांगुन । म्यानमारमा सैन्य शासनको विरोधमा भएको प्रदर्शनमा प्रहरीले चलाएको गोली लागेर एकै दिन १८ जनाको मृत्यु भएको छ ।