चुनावी मोर्चाबन्दीको कसरतमा मधेसी नेताहरु

१५ चैत्र २०६९, बिहीबार ०९:५८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १५ चैत । निर्वाचनको चर्चासँगै राजनीतिक दलहरु चुनावी तयारीमा जुट्न लागेका बेला पद र कुर्सीका लागि पार्टी फुटाउन खप्पीस मधेसकेन्द्रित दलका नेताहरू पनि संविधानसभाको चुनावका लागि भने एक हुने कसरतमा जुटेका छन् । अहिलेकै अवस्थामा चुनावमा गए संविधानसभा निर्वाचनमा मधेसीहरूको अस्तित्व नै मेटिने भन्दै उनीहरूले निर्वाचनका लागि एक भएर अघि बढ्ने भन्दै आन्तरिक छलफल सुरु गरेको बताइएको छ ।
अघिल्लो संविधानसभाको निर्वाचनपछि मधेसकेन्द्रित दलका नेताहरू सत्तामा पुगेसँगै नेताहरूले पुरानो पार्टी विभाजन गरी नयाँ पार्टी निर्माणलाई तीव्रता दिएका छन् । ०६४ सालको चुनावमा मधेसकेन्द्रित दल जम्मा ६ वटा मात्र थिए । तर, अहिले निर्वाचन आयोगका अनुसार मधेसकेन्द्रित नेताहरूको नाममा १८ वटा दलले आधिकारिक रूपमा काम गर्दै आएका छन् भने आधा दर्जन दलले आधिकारिकत

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भर्खरै सम्पन्न नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनपछि पार्टीमा कुनै असहजता नरहेको बताउनुभएको

म्याग्दीका सरकारी कार्यालयबाट सेवा लिन र होटलमा बस्न कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको कार्ड अनिवार्य देखाउनुपर्ने भएको छ । जिल्ला कोभिड–१९ सङ्कट