एक मधेस स्वायत प्रदेश अस्विकार्यः सभापति कोइराला

२० चैत्र २०६८, सोमबार १४:५७ मा प्रकाशित

सिराहा, २० चैत । नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशिला कोइरालाले नेपाली कांग्रेस एक मधेस स्वायत प्रदेशको पक्षमा नरहेको बताउनु भएको छ । तर नेपाली कांग्रेस मधेसको विकासमा नयाँ रुपले लग्ने उल्लेख गर्नुभयो । गाउँ जागरण अभियानका क्रममा सिरहा पुग्नु भएका कोइरालाले  पत्रकार भेटघामा आफू मधेसलाई  अधिकार सम्पन्न बनाउन लागि पर्ने प्रतिवद्धता पनि व्यक्त गर्नुभयो ।  यसैबीच कोइरालालो मुलुकमा संघियताको सुरुवात ६ प्रदेशबाट हुनुपर्ने र आवश्यकता अनुसार प्रदेशहरु थप गर्न सकिनेमा पनि जोड दिनुभयो । माओवादी सम्झौतामा इमानदार भए चैत्र भित्र शान्ति प्रकृया निष्कर्शमा पुग्ने र संविधान जारी गर्ने आधार तयार हुने कोइरालाको भनाइ छ । सभापति कोइरालाले सिरहामा राजा सल्हेशको ऐतिहासिक स्थल राज महिसोथा स्थित सल्हेश गहबर स्थित राजा सल्हेशको प्रतिमाको दर्शन गर्नु भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न देशबाट कोरोनाविरुद्धको खोप आयातलाई तिब्रता दिएको छ । तर सरकारले खोप अभियानलाई व्यवस्थित गर्न नसक्दा नागरिक

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकासँग कोरोनाविरुद्धको थप खोप सहायताका निम्ति अनुरोध गरेको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले संयुक्त राज्य अमेरिकाका विदेशमन्त्री