एक मधेस स्वायत प्रदेश अस्विकार्यः सभापति कोइराला

२० चैत्र २०६८, सोमबार १४:५७ मा प्रकाशित

सिराहा, २० चैत । नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशिला कोइरालाले नेपाली कांग्रेस एक मधेस स्वायत प्रदेशको पक्षमा नरहेको बताउनु भएको छ । तर नेपाली कांग्रेस मधेसको विकासमा नयाँ रुपले लग्ने उल्लेख गर्नुभयो । गाउँ जागरण अभियानका क्रममा सिरहा पुग्नु भएका कोइरालाले  पत्रकार भेटघामा आफू मधेसलाई  अधिकार सम्पन्न बनाउन लागि पर्ने प्रतिवद्धता पनि व्यक्त गर्नुभयो ।  यसैबीच कोइरालालो मुलुकमा संघियताको सुरुवात ६ प्रदेशबाट हुनुपर्ने र आवश्यकता अनुसार प्रदेशहरु थप गर्न सकिनेमा पनि जोड दिनुभयो । माओवादी सम्झौतामा इमानदार भए चैत्र भित्र शान्ति प्रकृया निष्कर्शमा पुग्ने र संविधान जारी गर्ने आधार तयार हुने कोइरालाको भनाइ छ । सभापति कोइरालाले सिरहामा राजा सल्हेशको ऐतिहासिक स्थल राज महिसोथा स्थित सल्हेश गहबर स्थित राजा सल्हेशको प्रतिमाको दर्शन गर्नु भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । कांग्रेस नेता डा.शेखर कोइराला निकट नेताहरूको भेला सुरु भएको छ । केही बेरअघि बत्तीसपुतलीस्थित अनुपम फुडल्यान्डमा कोइराला पक्षीय

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले आगामी प्रदेश तथा प्रतिनिधि सभा निर्वाचनमा विद्युतिय मतदान यन्त्र (इभीएम) प्रयोग गर्ने भए साउन मसान्तसम्म व्यवस्था

काठमाडौँ । त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल (टिआइए) भएर थप दुई अन्तर्राष्ट्रिय एयरलाइन्सले नियमित उडान गर्ने भएका छन् । थाइल्याण्डको थाई स्माइल

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्ष सकिन अब १६ दिन बाँकी छ । सरकारले चालु आवमा रु तीन खर्ब ७८ अर्ब नौ