प्रजातन्त्रका पक्षधर कमजोर हुँदा संविधान बनेन : कोइराला

१२ चैत्र २०६९, सोमबार २२:११ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ चैत । चुनावको बिरोध गरिरहेका नेकपा माओवादीलगायतका अन्य दलहरुलाई पनि निर्वाचनका लागि तयार पारेर सिंगो मुलुकलाई नै निर्वाचनमय बनाउने पहल भइरहेको नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले बताएका छन् । कांग्रेसको भगिनी संस्था नेपाल महिला संघको पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय कार्यशालाको उद्द्दाटनका अवसरमा सोमबार स्याङ्जा सदरमुकाम पुतलीबजारमा मन्तव्य दिँदै सभापति कोइरालाले अब चुनाव हुनेमा ढुक्क रहन कार्यकर्ताहरुलाई आश्वस्त तुल्याए । उनले पहिलो संविधानसभाको निर्वाचन परिणामबाट पाठ सिकेको कांग्रेसले दोस्रोपटक हुन लागेको निर्वाचनलाई अवसरका रुपमा लिनुपर्ने बताए ।
चुनावी परिणाम आफ्नो पक्षमा पार्न चुनावकेन्द्रित कार्यक्रमसहित जनतामाझ जान कार्यकर्तालाई निर्देशन दिँदै कोइरालाले काँग्रेसको त्यागले चुनावी वातावरण बनेको दाबी गर्दै गएको संविधानसभा निर्वाचनमा प्रजातन्त्रका पक्षधरहरु कमजोर भएकै कारणले संविधानसभाले संविधान नै जारी नगरीकन अवसान हुन परेको उल्लेख गरे ।
कार्यक्रममा वरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवाले रेग्मीको नेतृत्वमा बनेको चुनावी सरकारले तोकिएको समयमै चुनाव सम्पन्न गर्ने विश्वास ब्यक्त गर्दै कांग्रेसले अब बहुमत ल्याउने विश्वास व्यक्त गरे । उपसभापति रामचन्द्र पौडेलले पनि प्रजातान्त्रिक पक्षलाई झुक्याएर कमजोर पारिएकैले संविधानसभाबाट संविधान बन्न नसकेको बताउँदै अबको निर्वाचनमा कांग्रेसले बहुमत ल्याउन आवश्यक रहेको र ल्याइने दाबी गरे ।
मंगलबार सम्पन्न हुने कार्यशाला गोष्ठीमा पश्चिमाञ्चल विकास क्षेत्रका २ सय ५० जना महिला प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संसद अधिवेशन आव्हान गरेकी छन् । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकको सिफारिस गरेअनुसार राष्ट्रपति भण्डारीले फागुन

विसं २०७८ मा तीन दशैँ परेको छ । यो वर्ष चैत्र शुक्ल पक्षमा पर्ने दुई वटा चैते दशैँ परेको छ

डोटी । जिल्लामा एघार प्रतिशत किशोरी उमेर नपुग्दै गर्भवती हुने गरेको पाइएको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयको तत्थ्याङ्कअनुसार जिल्लाभरका स्वास्थ्य

काठमाडौं । नेकपा प्रचण्ड–माधव समूहले प्रमुख सचेतकबाट देव गुरुङलाई हटाएकोमा आपत्ति जनाएको छ । सोमबार बिहान बसेको सचिवालय बैठकले प्रधानमन्त्री