मधेसी मोर्चाको बिरोधमा मधेसी विद्यार्थीले मधेस बन्द गराउने

१२ चैत्र २०६९, सोमबार १७:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ चैत । मधेसी यूवा विद्यार्थी जागरण अभियानले ६०१ पूर्वसभासदले राज्यको ढुकुटीबाट लिएको भत्ता फिर्ता नगरेसम्म मधेसबाट चुनाव लड्न नदिने उद्घोष गरेको छ । अभियानले मधेस बन्दसहितको दुई साता लामो आन्दोलनको कार्यक्रम सार्वजनिक गर्दै उक्त घोषणा गरेको हो ।
घोषित आन्दोलनको कार्यक्रममा चैत १३ गतेदेखि १५ गतेसम्म आन्दोलनको प्रचार प्रसार गर्ने, १६ देखि २० गतेसम्म तीन ठूला दल, मधेसी मोर्चा र चुनावी मन्त्री परिषदको भण्डाफोर गर्ने रहेको छ । त्यसैगरी चैत २१ देखि २४ गतेसम्म विघठित संविधानसभाका ६०१ सभासदहरुलाई  मधेस प्रवेशमा रोक लगाउने र चैत २५ गते मधेस बन्द गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।
मधेसी दलहरु सत्ताको महत्वपूर्ण हिस्सेदारी रहेकै बेला मधेसकेन्द्रीत दलका यूवा विद्यार्थी नेता सहभागि अभियानले पहिलो चरणमा गत फागुण १६ गते देखि चैत्र १२ गतेसम्म राजधानीको भद्रकालीमा रिले अनसन गरे पनि बेवास्ता गरेकोले आफूहरु आन्दोलनमा बाध्य भएर आफू संलग्न दल छाडेर आन्दोलनमा उत्रनु परेको अभियानका संयोजक गोपाल राय कुर्मीले बताए । खस जातीले आफूहरुको कुरा नसुन्नु स्वभाविक भए पनि सत्तामै हालिमुहाली गरिरहेको मधेसी मोर्चाले नै नसुन्दा दुख लागेको भन्दै मधेसी मोर्चाले दिएको धोकाको कडा जवाफ दिने उनले चेतावनी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संसद अधिवेशन आव्हान गरेकी छन् । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकको सिफारिस गरेअनुसार राष्ट्रपति भण्डारीले फागुन

विसं २०७८ मा तीन दशैँ परेको छ । यो वर्ष चैत्र शुक्ल पक्षमा पर्ने दुई वटा चैते दशैँ परेको छ

डोटी । जिल्लामा एघार प्रतिशत किशोरी उमेर नपुग्दै गर्भवती हुने गरेको पाइएको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयको तत्थ्याङ्कअनुसार जिल्लाभरका स्वास्थ्य

काठमाडौं । नेकपा प्रचण्ड–माधव समूहले प्रमुख सचेतकबाट देव गुरुङलाई हटाएकोमा आपत्ति जनाएको छ । सोमबार बिहान बसेको सचिवालय बैठकले प्रधानमन्त्री