माओवादीको वैद्यपक्ष हस्ताक्षर अभियानमा, सस्थापन पक्ष लडाकुसँगको गोप्य प्रशिक्षण

२० चैत्र २०६८, सोमबार १४:३० मा प्रकाशित

काठमाडौ, २० चैत । एकीकृत नेकपा माअमोवादीको उपाध्यक्ष मोहन बैद्य पक्षले शान्ति र संविधानका लागि भन्दै हस्ताक्षर अभियान सुरु गरेकोे छ । काठमाडौको नयाँ बानेश्वरबाट सुरु हस्ताक्षर अभियान राजधानीका १५ ओटै निर्वाचन क्षेत्रमा जारी छ । सम्मानजनक शान्ति प्रक्रिया र जनसंविधान को पक्षमा हस्ताक्षर  अभियान चलाएको नेतृ पम्फा भूषालले जानकारी दिनुभयो । हस्ताक्षर अभियान अनुसार काठमाडौको नयाँवानेश्वरमा वैद्यकोे नेतृत्वमा काठमाडौ जिल्ला पार्टीको टोली, चाबहिलमा महासचिव रामवहादुर थापाको नेतृत्वमा वौद्धमा केन्द्रीय सदस्य सुरेश आले मगरको नेतृत्वमा, कोटेश्वरमासदस्य दिनेश शर्माको नेतृत्वमा हस्ताक्षर अभियान सुरु गरिएको छ । कलंकीचोकमा नारायण शर्माको र कीर्तिपुरमा हितमान शाक्यको नेतृत्वमा हस्ताक्षर संकलन सुरु गरिएको छ । ललितपुरको मंगलवजारमा स्थायी समिति सदस्य देव गुरुङ, लगनखेलमा पोलिटब्युरो सदस्य पम्फा भुषाल,  भक्तपुर पाच तले मन्दिरमा इन्द्रमोहन सिग्देललाई वैद्यपक्षले हस्ताक्षर अभियानका लागि खटाएको छ । हस्ताक्षर अभियानबाट पार्टी नेतृत्व र अरुदललाई दवाव पुग्ने वैद्यपक्षको विश्वास रहेको छ ।
यसैबीच सस्थापन पक्षले भने नेवा राज्यसमितिको प्रशिक्षण सुरु गरेको छ । काठमाडौको गैरी गाउमा चलिरहेको प्रशिक्षणमा पार्टीको आन्तरिक विवाद, वैद्यपक्षविरुद्ध चाल्ने कदमका विषयमा छलफल भइरहेको छ । प्रशिक्षणमा अध्यक्ष प्रचण्ड, प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराई, उपाध्यक्ष नारायणकाजी श्रेष्ठ र सचिव पोष्टबहादुर बोगट रहेका छन् । नेवा राज्य समिति भनिए पनि लडाकुहरुलाई पनि प्रशिक्षण दिईरहेको स्रोतले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार