तराईका भूमिगत सशस्त्र समूह सक्रिय, कर्मचारीको हत्या प्रयास

११ चैत्र २०६९, आईतवार २०:२० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ चैत । दलहरुबीच सहमतिको वातावरण निर्माण भई चुनावी दिशामा देश लम्किन थालेलगत्तै तराईमा सुशुप्त अवस्थामा रहेका भूमिगत सशस्त्र समूहको आतंक सतहमा आउन थालेको छ । मुलुकमा अस्थिरता निम्त्याइरहन यस्ता समूहहरुको गतिविधि विगतमा पनि अहम् कारकतत्वका रुपमा रहेको थियो । समाजमा सशस्त्र गतिविधिसहित अपहरण र हत्याजस्ता घटना गराएर त्रास पैदा गर्न भूमिगत समूहहरु सक्रिय हुन लागेको संकेतका रुपमा महोत्तरीमा आइतबार घटेको एक घटनालाई पनि लिन सकिन्छ ।
महोत्तरी प्रहरीले उपलब्ध गराएको जानकारीअनुसार शिक्षा मंत्रालयका एक कर्मचारीमाथि भूमिगत समूहले महोत्तरीमा शिक्षा कर्मचारीको हत्या गर्ने प्रयास गरेको छ । भाग्यवश ती कर्मचारी बाँच्न सफल भएका छन् । जलेश्वरदेखि वर्दिवासतर्फ जाँदै गरेका शिक्षाका उपसचिव बलबहादुर कार्कीलाई जनतांत्रिक तराई मुक्ति मोर्चाले जाउखचोक भन्ने स्थानमा गोली हानी हत्या प्रयास गरेको हो । मोटरसाइकलमा सवार कार्कीमाथि विपरित दिशाबाट मोटरसाइकलमै आएका दुई जनाले गोली प्रहार गरेका थिए । छाती ताकेर हानेको गोली कार्कीको शरिरमा प्रवेश गर्न नपाए पनि कपडामा भने प्वाल पारेको थियो । गोली सोझै लाग्न नसकेकोले लगाएको स्विटर र सर्टमा गोलीले प्वाल पार्नुको साथै माथिल्लो खल्तिमा राखेको पर्समा क्षति पुगेको पीडितले जनाएको प्रहरीले बताएको छ ।
यसैबीच टेलिफोनमार्फत् जनतांत्रिक तराई मुक्ति मोर्चाले घटनाको जिम्मा लिएको बताइएको छ । मोर्चाप्रमुख राजनमुक्तिले संचारकर्मीलाई फोन गरी आफनो सेना प्रमुखको नेतृत्वमा रहेको टोलीले कार्कीमाथि भौतिक कारबाही गरेको जनाएका हुन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।