निर्वाचन आयुक्तहरु नियुक्त

११ चैत्र २०६९, आईतवार १६:१२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ चैत । पूर्व कार्यवाहक प्रमुख निर्वाचन आयुक्त निलकण्ठ उप्रेतीलाई राष्ट्रपति रामवरण यादवले प्रमुख निर्वाचन आयुक्तमा नियुक्त गरेकाछन् । उप्रतीसँगै पूर्वआयुक्तहरु दोलखबहादुर गुरुङ र अयोधीप्रसाद यादव एवम् रामभक्त पीबी ठाकुर र इला शर्मालाई आयुक्तमा नियुक्त गरिएको छ ।
संवैधानिक परिषदले पूर्वआयुक्तहरुलाई पुनःनियुक्तिका लागि सिफारिस पठाएकोप्रति अन्तरिम संविधानमा प्रमुख निर्वाचन आयुक्त र निर्वाचन आयुक्त भइसकेको व्यक्ति अन्य सरकारी सेवामा नियुक्त हुनका लागि ग्राहृय नहुने उल्लेख भएकोले राष्ट्रपतिले तीन पूर्व आयुक्तको नाममा ुअन्तरिम संविधानको धारा १ सय २८ को उपधारा ३ र ७ आकर्षित हुन्छ वा हुँदैनु स्पष्ट पार्न पत्र लेखेको थिए । तर संवैधानिक परिषद् बैठकले पहिलोपटक सिफारिस गर्दा नै आधार र कारण खुलाइएको जवाफसहित पुनः नाम पठाएपछि राष्ट्रपतिले आइतबार नियुक्त गरेका हुन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा संसदीय दलका नेता केपी शर्मा ओलीले दलको प्रमुख सचेतकमा विशाल भट्टराईलाई नियुक्त गरेका छन् ।

काठमाडौं । सत्तारुढ दलभित्र खटपट चरमोत्सर्गमा पुगेका बेला सरकारले ठूलो संख्या प्रमुख जिल्ला अधिकारी (प्रजिअ) सरुवा गरेको छ । गृह

युरोपेली संघ ‘ईयू’ मा कोरोना भाइरस ‘भ्याक्सिनेसन पासपोर्ट’ अर्थात खोप राहदानीको प्रयोग गर्ने तयारी थालिएको छ । ग्रीस र अस्ट्रियाले

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आकस्मिकरुपमा मन्त्रिपरिषद् बैठक बोलाएका छन् । बैठक शुक्रवार आज साँझ ५ बजेका लागि बोलाइएको