तालिवानद्वारा मुसर्रफको हत्या गर्ने चेतावनी

११ चैत्र २०६९, आईतवार ०८:५४ मा प्रकाशित

एजेन्सी । स्वेच्छिक निर्वासनका क्रममा विगत चार वर्षदेखि बेलायत बस्दै आएका पाकिस्तानका पूर्वराष्ट्रपति परवेज मुसर्रफलाई आतङ्कवादी संगठन तालिवानले मार्ने धम्की दिएको छ । आत्मघाती बम प्रयोग गरी मुसर्रफको हत्या गर्ने चेतावनी दिइएको हो । स्वेच्छिक अवकासबाट मुसर्रफ पाकिस्तान फर्कने घोषणा गरेलगत्तै यस्तो धम्की दिइएको हो ।
मुसर्रफको हत्याका लागि आत्मघाती आक्रमणकारीको समूह नै गठन गरिसकेको तालिवानका प्रवक्ता इसनुल्लाह इसानले सञ्चारमाध्यमसमक्ष एक अन्तरवार्तामा खुलस्त गरेका छन् । यसअघि पनि मुसर्रफको हत्या गर्ने प्रयास भएको जनाउँदै उक्त कार्यका लागि पहिले खटिएका अदनान रसिदले नै अहिलेको जिम्मेवारी पाएको समेत उनले बताएको एजेन्सीहरुले उल्लेख गरेका छन् । रसिद पाकिस्तानी हवाई बलका पूर्व प्राविधक कर्मचारी हुन् भने मुसर्रफ हत्याको प्रयास गरेको अभियोगमा उनलाई पहिले पनि पक्राउ गरिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

एजेन्सी । रुसको रक्षा मन्त्रालयले बिहीबार युक्रेनको बन्दरगाह शहर मारिउपोलको घेरामा परेको एजोभस्टाल स्टिल प्लान्टमा यस हप्ता १,७३० युक्रेनी सैनिकले

श्रीलङ्काका राष्ट्रपति गोताबाय राजापाक्षविरुद्धको अविश्वास प्रस्तावमाथि मङ्गलबार संसदमा भएको मतदानमा ११९ सांसदले विपक्षमा मतदान गरेका छन्। यससँगै विपक्षीले राष्ट्रपतिविरूद्ध पेश

महामारी परास्त गर्न चीनको शून्य–कोभिड रणनीति दिगो नभएको विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लूएचओ)का प्रमुखले बताएका छन् । महामारी सुरु भएदेखि नै

काबुल । अफगानिस्तानमा तत्कालीन तालिबान लडाकुहरूले सत्ता कब्जा गरेपछि अहिलेसम्म झन्डै नौ लाख मानिसले जागिर गुमाएका छन् । अफगानिस्तानको पुनर्निर्माणका