निर्वाचन आयोगमा पुरानैलाई खटाइने

१० चैत्र २०६९, शनिबार २१:०९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० चैत । निर्वाचन आयोगमा सिफारिस गरिएका पूर्वकार्यवाहक निर्वाचन आयुक्त निलकण्ठ उप्रेती, आयुक्तहरु अयोधीप्रसाद यादव र दोलखबहादुर गुरुङको सिफारिस संविधानसम्मत रहेको संवैधानिक परिषद बैठकले राष्ट्रपतिलाई जवाफ पठाएको छ । अनुभवी मानिसहरुलाई जिम्मेवारी दिए काम परिष्कृत र सजिलो हुने तर्कका साथ परिषदले पुरानै नाम सिफारिस गर्ने फैसला गर।ेको हो । राष्ट्रपतिले पुरानाहरुलाई दोहोर्याउने निर्णयमाथि औचित्यको प्रश्न उठाएका थिए । शुक्रबार सिंहदरबारमा बसेको बैठकले पहिले नै संविधानसम्मत् सिफारिस भएको भन्दै उनीहरुको नाम पुनः पठाउने निर्णय गरेको थियो । उक्त बैठकमा रेग्मीसहित गृहमन्त्री माधवप्रसाद घिमिरे, सूचना तथा सञ्चारमन्त्री माधव पौडेल र महिला तथा बालबालिका मन्त्री रिद्धिबाबा प्रधान र कार्यबाहक प्रधानन्यायाधीश दामोदरप्रसाद शर्मा सहभागी थिए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भरतपुर महानगरपालिका प्रमुखमा नेकपा माओवादी केन्द्रकी मेयर उम्मेदवार रेनु दाहालले फराकिलो अग्रता लिएकी छन् । पछिल्लो सार्वजनिक मतपरिणमअनुसार गठबन्धनकी

काठमाडौँ । काठमाडौँ महानगरपालिकाको प्रमुख पदमा स्वतन्त्रतर्फबाट उम्मेदवारी दिएका बालेन्द्र शाहले फराकिलो अग्रतालाई कायमै राखेका छन् । मुख्य निर्वाचन अधिकृत कार्यालय

यातायात व्यवस्था विभागले जेठ ४ गतेबाट लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातको भाडा वृद्धि गरेको छ। विभागले मङ्गलबार सूचना जारी गर्दै

काठमाडौं ।स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणनाको नजिता आउने क्रम चलिरहेको छ। अहिलेसम्म देशभरका चार सय ४ स्थानीय तहको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक