संवैधानिक उपसमितिको म्याद अब विवाद नसल्टीए सम्म

२० चैत्र २०६८, सोमबार ०९:२९ मा प्रकाशित

संविधानका विवाद मिलाउने जिम्मा पाएको संवैधानिक उपसमितिको म्याद आज सकिदैछ । तेस्रो पटक थपिएको समयसीमा कुनै छलफल नगरि कटाएको उपसमितिलाई आज सम्म संविधानका विवाद मिलाएर संवैधानिक समितिमा पेश गर्ने जिम्मेवारी दिएको थियो । माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको संयोजगत्वमा रहेको उपसमितिले पछिल्लो पटक दिएको १० दिनको समयसीमामा एउटा पनि बैठक गरेको छैन । उपसमितिका सदस्य लक्ष्मणलाल कर्णले भने विवाद समाधान नगरेसम्म उपसमितिको म्याद रहेको प्रतिक्रिया दिनुभयो । पटक पटक म्याद थप्ने समय सिमा तोक्ने तर बैठक नगर्नुको अर्थ छैन अब संविधानका विवाद नमिलेसम्मका लागि उपसमितिको म्याद रहन्छ कर्णले भन्नुभयो । संवैधानिकसमितिका सभापति निलाम्बर आचार्यले भने छलफल नै नगरि उपसमितिले म्याद गुजारेकोमा असन्तुष्टि जनाउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा थप २,५६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं- सरकारले दार्चुलाका जयसिंह धामी तुइनबाट महाकाली तर्ने क्रममा भारतीय सीमा सुरक्षाबलका जवानले तुइन काटेको भनिएको घटनाबारे छानबिन गर्न पाँच

नेकपा (एमाले) को आज बसेको स्थायी कमिटी बैठकले आगामी भदौ २७ र २८ गते काठमाडौँमा पार्टीको विधान महाधिवेशन आयोजना गर्ने

काठमाडौँ । पछिल्ला केही वर्षयता मनसुनजन्यसहित विपद्का घटना बढ्दो छ । एक दशकको तथ्याङ्क हेर्दा विसं २०७२ सम्म विपद्का दुई