संवैधानिक समितिको बैठकमा , कार्यतालिका संसोधनमा छलफल

२० चैत्र २०६८, सोमबार ०९:२४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २० चैत । संविधान निर्माणको मुख्य जिम्मेवारी पाएको संवैधानिक समितिको बैठक सुरु भएको छ ।संविधानसभाको सचिवालय सिंहदरबारमा बसेको बैठकमा संविधानमा देखिएको विवादको समाधान र छोटो समयमा संविधान जारी गर्ने कार्यतालिकाका विषयमा छलफल हुनेछ । संविधान जारी गर्नुपर्ने समय २ महिनापनि बाँकी नरहेकाले कार्यतालिका संसोधन गरि प्रक्रियागतकामहरु छोट्याउने विषयमा छलफल हुने समितिका सभापति निलाम्बर आचार्यले जानकारी दिनुभयो । बैठकमा सबैभन्दा विवादित मानिएका शासकीय स्वरुप, निर्वाचन प्रणाली, न्यायापालीकाको स्वरुप, राज्यपुनर्संचनाका विषयमा छलफल हुनेछ ।
बैठक बसिरहेको बेला संविधान निर्माणको सुनिश्चितताको माग गर्दै सभासदहरुले बैठक स्थल घेराउ गरेपछि अहिले संबैधानिक समितिका सभापति निलाम्बर आचार्य, माओवादी मुख्य सचेतक देव गुरुङ, काग्रेस ससंदीय दलका नेता रामचन्द्र पौडेल, एमाले बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल र तमलोपा नेता हृदयेश त्रिपाठीले उनीहरुलाई सम्झाई रहेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लुम्बिनीका प्रदेश प्रमुख अमिक शेरचनले प्रदेशसभा बैठक आह्वान गर्नुभएको छ । साउन २७ गते १: ०० बजे प्रदेश प्रमुखबाट प्रदेशसभाको

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण आज एकै दिन तीन हजार ९३८ जनामा देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्याङ्कअनुसार

हुम्ला । मुगु र हुम्ला जिल्ला जोड्ने लिंक रोड निर्माण गरे पनि कर्णाली नदीमा पुल निर्माणमा ढिलाइ भएको छ ।

काठमाडौं । तीन साता बितिसक्दा पनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषदलाई पूर्णता दिन सकेका छैन । मन्त्रालयको टुंगो लाग्नु त परैजाओस्