सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज पनि बस्दै

२० चैत्र २०६८, सोमबार ०९:२१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २० चैत । समितिको माओवादी लडाकूको रेखदेख तथा पुनस्थापना सम्बन्धि सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज फेरि बस्दैछ । दर्जा मिलान र सैनिक नियमावलीमा कुरा नमिलेपछि हिजो निस्कर्ष विहीन बनेको समितिको बैठकमा आज थप त्यसै विषयमा छलफल हुनेछ । आज ५ः३० बजे प्रधानमन्त्री कार्यालयमा बस्ने बैठकमा सैनिक नियमावली र सेनाको मापदण्डमा कुरा मिले माओवादी लडाकूको समायोजन प्रक्रियाका विषयमा आज टुङ्गो लाग्ने नेताहरुले बताएका छन् । सैनिक नियमावली अनुसार नै समायोजन प्रक्रिया अगाडी बढाउनेपर्ने नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेको अडानमा माओवादीले असहमति जनाएपछि हिजोको बैठक विना निस्कर्ष टुङ्गीएको थियो । विशेषसमिति सचिवालयले बुझाएको कार्ययोजनालाई आधार बनाएर आज थप छलफल हुने समितिका सदस्य एमाले नेता भीम रावलले जानकारी दिनुभयो ।  दलहरुबीच माओवादी लडाकूको पुनः बर्गिकरण, स्वच्छिक अवकासको कार्यक्रम बारे भने सहमति भइसकेको छ । दर्जा मिलानमा माओवादीले एउटा जनरल मै अडान राखेको छ भने कांग्रेस एमालेले सेनानी भन्दा माथि जान नसकिने बताएकमा छन् । स्रोतका अनुसार त्यसको बीचमा रहेर एउटा प्रमुख सेनानी दिनेगरि सहमतिको प्रयास भइरहेको छ ।  माओवादीले माओवादी लडाकूको भर्ना प्रक्रियामा आफ्नो सहभागिता हुनुपर्ने अडानमा पनि सहमति भइसकेको छैन । समायोजनमा जाने लडाकुहरुको प्रारम्भीक छनौट विधि तालिम र पदस्थापनको विषयमा छलफल टुंगिइसकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पोखरा । गण्डकी प्रदेशसभाका नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, राष्ट्रिय जनमोर्चा र जनता समाजवादी पार्टीले गण्डकी प्रदेशमा गरिएको मुख्यमन्त्रीको नियुक्ति

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी

काठमाडौं । काठमाडौँ प्रशासनले कोभिड–१९ सङ्क्रमण तीव्र्र फैलिरहेको अवस्थामा सबै पक्ष जिम्मेवार भएर अघि बढ्नुपर्ने भन्दै ध्यानाकर्षण गराएको छ ।