सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज पनि बस्दै

२० चैत्र २०६८, सोमबार ०९:२१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २० चैत । समितिको माओवादी लडाकूको रेखदेख तथा पुनस्थापना सम्बन्धि सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज फेरि बस्दैछ । दर्जा मिलान र सैनिक नियमावलीमा कुरा नमिलेपछि हिजो निस्कर्ष विहीन बनेको समितिको बैठकमा आज थप त्यसै विषयमा छलफल हुनेछ । आज ५ः३० बजे प्रधानमन्त्री कार्यालयमा बस्ने बैठकमा सैनिक नियमावली र सेनाको मापदण्डमा कुरा मिले माओवादी लडाकूको समायोजन प्रक्रियाका विषयमा आज टुङ्गो लाग्ने नेताहरुले बताएका छन् । सैनिक नियमावली अनुसार नै समायोजन प्रक्रिया अगाडी बढाउनेपर्ने नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेको अडानमा माओवादीले असहमति जनाएपछि हिजोको बैठक विना निस्कर्ष टुङ्गीएको थियो । विशेषसमिति सचिवालयले बुझाएको कार्ययोजनालाई आधार बनाएर आज थप छलफल हुने समितिका सदस्य एमाले नेता भीम रावलले जानकारी दिनुभयो ।  दलहरुबीच माओवादी लडाकूको पुनः बर्गिकरण, स्वच्छिक अवकासको कार्यक्रम बारे भने सहमति भइसकेको छ । दर्जा मिलानमा माओवादीले एउटा जनरल मै अडान राखेको छ भने कांग्रेस एमालेले सेनानी भन्दा माथि जान नसकिने बताएकमा छन् । स्रोतका अनुसार त्यसको बीचमा रहेर एउटा प्रमुख सेनानी दिनेगरि सहमतिको प्रयास भइरहेको छ ।  माओवादीले माओवादी लडाकूको भर्ना प्रक्रियामा आफ्नो सहभागिता हुनुपर्ने अडानमा पनि सहमति भइसकेको छैन । समायोजनमा जाने लडाकुहरुको प्रारम्भीक छनौट विधि तालिम र पदस्थापनको विषयमा छलफल टुंगिइसकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा थप ३ हजार ११४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)का अध्यक्ष कमल थापाले कांग्रेस र कम्युनिस्टबीच वैचारिक, चरित्रगत तथा नीतिगत कार्यशैलीमा भिन्नता नरहेको बताएका

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका तल्ला तहका सबै अधिवेशनहरु स्थगित भएका छन् । आज बसेको पदाधिकारी बैठकले साउन १२ गते हुने

सिद्धार्थनगर । निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा पुगेको छ । विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडानको