प्रधानन्यायाधीशको पद त्याग गर्न रेग्मीलाई सुझाव

६ चैत्र २०६९, मंगलवार २१:२१ मा प्रकाशित

नवलपरासी, ६ चैत । मन्त्रिपरिषदका अध्यक्ष खिलराज रेग्मीले शक्तिपृथकीकरणका सिद्धान्तका आधारमा आधिकारिक रुपमा नै प्रधानन्यायाधीशको पदबाट राजीनामा दिनेमा आफू विश्वस्त रहेको नेपाली कांग्रेसका नेता गोपालमान श्रेष्ठले जनाएका छन् । रेग्मीले पद त्यागे मात्रै निर्वाचन स्वतन्त्र हुने नेता श्रेष्ठले तर्क गरे । नेपाली कांग्रेसका कृयाशिल सदस्य तथा प्राध्यापक प्रदिप अधिकारीको तेह्रौँ दिनको पुण्यतिथिमा नवलपरासी शिवमन्दिरमा आयोजित श्रद्वाञ्जली सभामा बोल्दै कांग्रेस केन्द्रिय सदस्य श्रेष्ठले उक्त धारणा सार्वजनिक गरेका हुन् ।
सोही अवसरमा नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य डा. शशांक कोईरालाले असारमा कुनै पनि हालतमा निर्वाचन हुनुपर्नेमा जोड दिए। त्यसका लागि चुनावी वातावरण तयार पार्न भूमिका निर्वाह गर्न उनले कांग्रेस कार्यकर्ताहरुलाई निर्देशन दिए । बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको सरकारको विकल्प खोज्दा प्रधानन्यायाधीश खिलराज रेग्मीलाई मन्त्रीपरिषदको अध्यक्ष स्विकार्न बाध्य भएको तर यो कदम अनुचित रहेको उनको कथन थियो ।
नेपाली कांग्रेस केन्द्रिय सदस्य कृष्णचन्द्र नेपालीले कांग्रेस महासमिति बैठक नवलपरासीमा हुने निश्चित भएको जानकारी गराए । कांग्रेस महासमितिको बैठक यही चैत्र २६ गते देखि तीन दिनसम्म नवलपरासीको त्रिवेणीमा हुने तय भएपछि जिल्लामा तयारी सुरु भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली महको पहिचान गुम्ने गरी नाजायज मुनाफा लिने उद्देश्यले अखाद्य वस्तु मिसाएर व्यवसाय गरेको भन्दै हालै केद्रीय अनुसन्धान

काठमाडौं । सत्तारुढ पाँच दलीय गठबन्धनको बैठक अपरान्ह चार बजे पुनः बस्ने गरी सकिएको छ । शनिबार बिहान प्रधानमन्त्री निवास

काठमाडाैं।पाँच दलीय सत्ता गठबन्धनकाे बैठक प्रधानमन्त्री सरकारी निवास बालुवाटारमा जारी छ । केही बेर अघि सुरु भएकाे बैठकमा प्रधानमन्त्री एवं कांग्रेस

ताप्लेजुङ । ताप्लेजुङमा आजदेखि कोरोना विरुद्धको कोभिडशिल्ड खोपको दोस्रो मात्रा लगाएकालाई नियमित खोप केन्द्रमार्फत बुष्टरडोज लगाइने भएको छ । कोभिशिल्ड