कुन मन्त्रालयको जिम्मा कसलाई ?

५ चैत्र २०६९, सोमबार २०:११ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ चैत । चुनावी मन्त्रिपरिषदका अध्यक्ष खिलराज रेग्मीले मन्त्रीमण्डल विस्तार गर्नुभएको छ । अब मन्त्रिपरिषद्को सदस्य संख्या ११ पुगेको छ । प्रमुख चार राजनीतिक दलहरुको सिफारिसमा रेग्मीले मन्त्रिपरिषदमा सोमबार आठजना थप्नुभएको हो । एमाओवादी, कांग्रेस र एमालेले दुई दुईजना नाम सिफारिस गरेका हुन् भने संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चा र राष्ट्रपतिका तर्फबाट एक एक जनाको नाम सिफारिस भएको बताइएको छ ।
नवनियुक्त मन्त्रीहरुमा शंकर कोइरालालाई अर्थ, उद्योग र आपूर्ति, माधव पौडेललाई शिक्षा, सूचना तथा सञ्चार र सामान्य प्रशासन, विद्याधर मल्लिकलाई संघीय तथा स्वास्थ्य, छविलाल पन्तलाई भौतिक पूर्वाधार निर्माण तथा सहकारी, टेकबहादुर घर्ती थापालाई कृषि र वन तथा भू संरक्षण, रामकुमार श्रेष्ठलाई युवा, शान्ति तथा पर्यटन, उमाकान्त झालाई ऊर्जा, विज्ञान प्रविधि र सिँचाइ मन्त्रालय र ऋद्धिबाबा प्रधानलाई महिला बालबालिका तथा भूमिसुधार मन्त्रालयको जिम्मेवारी दिइएको छ ।
यसअघि माधव घिमिरेले गृह र परराष्ट्र तथा हरिप्रसाद न्यौपानेले कानून, संविधानसभा र श्रममन्त्रीका रुपमा सपथ लिइसक्नुभएको छ भने खिलराज रेग्मीले मन्त्रिपरिषद अध्यक्ष र रक्षा मन्त्रालयको जिम्मेवारी सम्हाल्नुभएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भर्खरै सम्पन्न नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनपछि पार्टीमा कुनै असहजता नरहेको बताउनुभएको

म्याग्दीका सरकारी कार्यालयबाट सेवा लिन र होटलमा बस्न कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको कार्ड अनिवार्य देखाउनुपर्ने भएको छ । जिल्ला कोभिड–१९ सङ्कट