एमालेले पनि नियुक्तिमा सरोकार राख्दैन : सचिव पौडेल

५ चैत्र २०६९, सोमबार १७:०३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ चैत । प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा सरकार गठनलाई लिएर नेकपा एमालेमा कुनै विवाद र मतभेद नरहेको दाबी गरिएको छ । एमालेका सचिव विष्णु पौडेलले रेग्मीको नेतृत्वमा सरकार गठन भएदेखि नै पार्टीभित्र रहेको छिटफुट विवाद हटेको दाबी गर्दै भने– ‘वरिष्ठ नेता माधव नेपाल, महासचिव ईश्वर पोख्रेल लगायतका नेताहरुले ब्यक्त गरेको असहमति चुनावी सरकार गठन भएसँगै हटेको छ, नेकपा एमालेभित्र निर्वाचनमा जाने विषयमा कुनै विवाद छैन ।’ उनले दलहरुवीच बहालवाला प्रधानन्यायाधिसकै नेतृत्वमा अन्तरिम चुनावी मन्त्री परिषद गठन गर्ने सहमति भएको स्पष्ट पार्दै एमालेको वर्तमान सरकारलाई दृढ समर्थन रहेको बताए ।
नेकपा एमाले विघटित संविधानसभाले गरेको काम समर्थन गर्दै लोकतान्त्रिक संविधान निर्माणको एजेन्डा लिएर निर्वाचनमा पूर्ण रुपमा होमिने बताउँदै उनले एमालेले अहिले निर्वाचनबाहेकका कुनै पनि विषयमा विवाद नगर्ने स्पष्ट पारे ।
पछिल्लो समयमा विवादित देखिएका लोकमान सिंह कार्कीसहितका ब्यक्तीत्वहरुलाई संबैधानिक निकायहरुमा नियूक्तीको विषयमा राखिएको जिज्ञासामा पौडेलले एमाले निर्वाचनमा केन्द्रीत रहेकोले नियूक्तीका कुनै पनि विवादमा नअल्झिने भनी पौडेल चिप्लिए । नेपालमा संविधानसभाको दोस्रो निर्वाचन हुनबाट संसारको कुनै पनि ताकतले रोक्न नसक्ने ठोकुवा गर्दै विरोधमा रहेका दलहरु पनि निर्वाचनमा जाने विश्वास ब्यक्त गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं। राष्ट्रियसभाको निर्वाचन सकिएसँगै सत्ता गठबन्धनको भविष्य के हुन्छ भन्ने प्रश्न उब्जिएको छ। सत्ताघटकका अन्य दलले गठबन्धनलाई आगामी संघीय र

काठमाडौं।एमालेमा गएका पूर्वमाओवादी नेताहरू अहिले पछुताउन थालेका छन् । एमाले नेतृत्व व्यक्तिवादी भएको र आफ्ना गुनासोको सुनुवाई नगरेको भन्दै केहि

काठमाडौं । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमनका कर्मचारीले कार्यालय समयमा मोबाइल चलाउन नपाउने भएका छन् । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमन कार्यालयले शुक्रबार एक

काठमाडौँ । राष्ट्रिय फुटबल टोलीका कप्तान किरणकुमार लिम्बूले मौरिससविरुद्धको खेलमा नयाँ अनुभव बटुल्ने बताएका छन् । मौरिससविरुद्धको पहिलो मैत्रीपूर्ण खेलअघि