छुट्दाछुट्दै गुप्ताले रेग्मीलाई दिए चुनौती

५ चैत्र २०६९, सोमबार १४:१२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ फागुन ।  भ्रष्टाचारको आरोपमा १३ महिना जेल बसेर सोमबार छुटेका पूर्व सुचना तथा सन्चार मन्त्री जेपी गुप्ताले आफूमाथि केही न्यायाधीशहरुले पूर्वाग्रही भई भ्रष्टाचारी तुल्याएको दोहोर्याएका छन् । जेलबाट बाहिर निस्कनेवित्तिकै उनले आफू भ्रष्टचारी नभएको दाबी गर्दै मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्षसमेत रहेका प्रधानन्यायाधीश खिलराज रेग्मीलाई आफ्नो यथार्थ सम्पत्ति विवरण देखाउन चुनौती दिए । प्रधानन्यायाधीश रेग्मीको नाम लिँदा निकै आक्रोशित बनेका गुप्ताले  ‘रेग्मी प्रधानन्यायाधीश रहेको अदालतले जुन मापदण्डका आधारमा मेरो पुख्र्यौली सम्पतिको र सार्वजनिक पदमा रहदाँको मेरो आय र वचतको मूल्यांकन गर्‍यो, शतप्रतिशत सोही आधारमा उनको पाल्पा जिल्ला पोखराथोक, धोवादीस्थित सम्पतिदेखि न्यायाधीशका रूपमा आजसम्म आर्जेको आय र वचतको मूल्यांकन गरी आफुलाई स्वच्छ शिद्ध गरुन्’ भन्नसमेत पछि परेनन् । सार्वजनिक पदमा रहँदा गैरकानुनी रुपमा सम्पत्ति आर्जन गरी भ्रष्टाचार गरेको अभियोग सहित अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले दायर गरेको मुद्दामा सरर्वोच्च अदालतका न्यायाधीशद्वय सुशील कार्की र तर्कराज भट्टको इजलासले गुप्तालाई भ्रष्टाचारी ठहर गरेको थियो ।
रिहाइका बेला फुलमाला र अबिरका साथ समर्थकहरुबाट घेरिएका गुप्ताले संघीयता र राज्यपुनर्संरचनाको प्लेकार्ड बोकेर आफू तत्काल मधेस जाने बताए । आफ्नो अगाडिको यात्रा मधेसी जनताको भावनाअनुरुप हुने दाबी गर्न उनी चुकेनन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । समृद्धिको यात्रामा अघि बढेको मुलुकमा पछिल्लो दुई वर्षमा आर्थिक अपराधका ठूलाठूला घटनाको पर्दाफास भएको छ । राजश्व छलीमा

काठमाडौं । सरकारले नेत्र विक्रम चन्द समूहसँग वार्ता गर्न दुई सदस्यीय वार्ता टोली गठन गरेको छ । वार्ता टोलीमा गृहमन्त्री

सिजन मिडियाद्वारा आयोजना गरेको ‘लेट मी इन मिसेज ब्युटी क्विन नेपाल सिजन ४’ की विजेता ललितपुरकी रश्मि शाक्य हुनुभएको छ

ताप्लेजुङ । ताप्लेजुङको दोभान बजारमा भीषण आगलागी हुँदा ३५ भन्दा बढी घर जलेका छन् । ताप्लेजुङको मेरिङ्देन गाउँपालिका ३ तथा