समर्थन फिर्ता लिन माओवादीको आग्रह, प्रचण्ड-बाबुरामको हिसाब लिइने चेतावनी

४ चैत्र २०६९, आईतवार २१:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ चैत । प्रधानन्यायाधीशलाई मन्त्रिपरिषद्को अध्यक्षमा नियुक्ति दिइएकोप्रति मित्रराष्ट्रका राजदूतावासबाट दिइएको समर्थन फिर्ता लिन नेकपा–माओवादीले आग्रह गरेको छ । सो पार्टीका विदेश विभाग प्रमुख सिपी गजुरेलले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै नयाँ सरकार गठन प्रक्रियाका क्रममा चार दलबीच भएको २५ बुँदे र ११ बुँदे सहमति राजनीतिक नभएको जनाएका छन् । उक्त सहमति एमाओवादी, काँग्रेस, एमाले र मधेसी मोर्चाका केही प्रमुख नेताको मात्र भएकोले ती दलका नेताबाहेक अन्य दलको यसप्रति गम्भीर विरोध रहेको विज्ञप्तिमा जनाइएको छ । चार दलका नेताले बाधा अडकाउ फुकाउने नाममा अन्तरिम संविधानका २४ वटा धारालाई अनधिकृत रुपमा संशोधन गरी ती धारालाई खारेज गर्नु असंवैधानिक हो भन्दै मित्रराष्ट्रका सरकार र प्रतिनिधिबाट व्यक्त  समर्थनमाथि पुनःविचार गर्न अपिल गरिएको छ ।
यसैबीच नेकपा–माओवादी सचिव नेत्रविक्रम चन्दले एकीकृत माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र उपाध्यक्ष बाबुराम भट्टराईले गरिब जनताको नाममा करोडौंको सम्पति जोडेको आरोप लगाएका छन् । गरिबलाई सपना बाँडेर आफूहरु आलिशान भवनमा बसेको उल्लेख गर्दै प्रचण्ड र बाबुरामलाई जनताले त्यसै नछोड्ने बरु एक एक हिसावकिताव लिइने विप्लवले बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पर्यटन विकास आयोजना वागमती प्रदेश हेटौडा, मकवानपुरका सव–इन्जिनियर नेत्रप्रसाद लामिछाने ५० हजार रुपैयाँ घुससहित पक्राउ परेका छन् ।

काठमाडौं । प्रचण्ड नेपाल नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले संसदीय दलको नेतामा पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई दलको नेता चयन गरेको छ ।

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्दका उपस्थितिमा दुवै पक्षबीच बिहीबार भएको सहमतिमा आज

नवलपरासी । सरकारले प्रतिबन्ध फुकुवा गरेसँगै नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ सार्वजनिक भएका छन् । नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व) नवलपुरको