रेग्मीसँग बारको ‘वार’ पर्ने सम्भावना बढ्दै

४ चैत्र २०६९, आईतवार १७:२६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ चैत । वहालवाला प्रधानन्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउने प्रस्ताव आएदेखि नै तीव्र बिरोध जनाउँदै आएको नेपाल बारले खिलराज रेग्मीले राजीनिामा दिनुपर्ने धारणा पुनः अघिसारेको छ । प्रधानन्यायाधीशले न्यायक्षेत्रकै बदनाम गराएको र संविधान र लोकतान्त्रिक मूल्यमान्यताकै खिल्ली उडाएको भन्दै बारका अध्यक्ष हरिकृष्ण कार्कीले रेग्मीले प्रधानन्याधिस पदबाट राजिनामा नदिएसम्म नेपाल बार एशोसियशनले आन्दोलन जारी राख्ने जनाएका छन् । आइतबार भक्तपुरमा आयोजित एक अन्तरक्रिर्यात्मक कार्यक्रममा उनले बारको सो धारणा सार्वजनिक गरेका हुन् ।
विचारले एमालेनिकट रहेका बारअध्यक्ष कार्कीले आफूहरुमाथि निर्वाचन बिथोल्न लागिपरेको आरोप लाग्न थालेको स्वीकार गर्दै तर यो मिथ्या आरोप भएको प्रस्ट्याए । बारको आन्दोलन चुनाव बिथोल्ने नभई न्यायलयलाई स्वतन्त्र राख्नका लागि भएको उनको कथन थियो ।
प्रधानन्याधिसले राजीनामा नदिएसम्म निर्वाचन हुनै नसक्ने ठोकुवा गर्दै कार्कीले चार दलले चाहेर मात्र चुनाव नहुने दाबी गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा