‘अब दलहरुले नचाहे मात्र चुनाव हुँदैन’

४ चैत्र २०६९, आईतवार ०८:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ मंसिर । चुनावी सरकारका मन्त्रीहरुले असार पहिलो साताभित्रै निर्वाचन गरेर देखाउने दाबी गरिरहेको अवस्थामा निर्वाचन आयोगका पूर्वआयुक्तद्वय सूर्यप्रसाद श्रेष्ठ र प्रोफेसर वीरेन्द्र मिश्रले दलहरुकै सहमतिमा सरकार गठन भएकोले असारमा निर्वाचन गर्न सम्भव रहेको जनाएका छन् । दलहरुले अन्तरहृदयदेखि निर्वाचन चाहेका छन् भने असारसम्ममा हुन नसक्ने कुनै कारण नरहेको उनीहरुको ठहर छ ।
तत्कालै निर्वाचन आयोगमा पदाधिकारी नियूक्ती गर्नुपर्ने र बिरोधमा रहेका दलहरुलाई विश्वासमा लिने वातावरण प्रमुख राजनीतिक दलहरुले गर्नुपर्ने उनीहरुको सुझाव छ । निर्वाचनमा सरकारको भूमिका सुरक्षाको मात्रै हुने भएकोले निर्वाचन गर्ने प्रमुख निकाय निर्वाचन आयोगलाई पूर्ण अधिकार दिनु पर्नेमा पूर्व आयुक्तहरुले जोड दिए । चुनावी सरकारका अध्यक्ष खिलराज रेग्मीले सर्वोच्च अदालत छाडिदिए पूर्ण रुपमा निर्वाचनको माहोल बन्ने धारणा पनि उनीहरुले राखे ।
आफूहरुले माओवादी द्धन्दकालको कठिन अवस्थामा समेत निर्वाचन गराएको स्मरण गर्दै अहिले मुलुकमा द्धन्द नभएको र दलहरु निर्वाचनको पक्षमा रहेको बेला निर्वाचन नहुनका लागि त ठूलै घटना वा विशेष कारकतत्व नै सक्रिय हुनुपर्ने तर्क गर्दै निर्वाचन आयोग वा अन्य कुनै प्राविधिक कारणले चुनाव नहुने अवस्था नरहेको दाबी गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा