युद्धस्तरमा लागे असारमै चुनाव सम्भव : पूर्वनिर्वाचन आयुक्त

३ चैत्र २०६९, शनिबार २३:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३ चैत । राजनीतिक दलहरुले आगामी असार पहिलो साताभित्रै निर्वाचन गर्ने भनी गरेको सहमतिमाथि चौतर्फी आशंका व्यक्त भइरहेको बेला निवर्तमान निर्वाचन आयूक्त अयोधिप्रसाद यादवले सो समयभित्रै निर्वाचन सम्भव रहेको बताएका छन् । यसअघि सरकारले घोषणा गरेको मंसिर र बैशाखको निर्वाचनको लागि निर्वाचन आयोगले विभिन्न तयारी गरेको र त्यो प्रक्रिया जारी रहेकोले असार पहिलो साताभित्र निर्वाचन सम्भव रहेको उनको भनाई छ ।
शनिबार राजधानीमा आयोजित एक कार्यक्रमबीच यादवले भने– ‘निर्वाचन आयोग तयार नै छ, हामीले गत मंसिरमै निर्वाचन हुन्छ भनेर तयारी गरेका थियौँ, त्यो मितिमा हुन सकेन । त्यसपछि सरकारले बैशाखमा भन्यो, त्यसको लागि पनि हामिले तयारी जारी राखेका थियौँ । त्यसैले असार पहिलो साता गर्न चाहे निर्वाचन गर्न सकिन्छ, तर त्यसका लागि दश–पाँच नभनी युद्धस्तरमा काम गर्नु आवश्यक छ ।’
यादवले तत्काल निर्वाचन आयोगमा प्रमुख आयूक्त र आयूक्तहरु नियूक्त गर्नुपर्नेमा जोड दिदै त्यसपछि मतदाता नामावली संकलन, मतपत्र छपाई, अन्तर्राष्ट्रिय पर्यवेक्षकलाई निम्तो गर्ने कामलाई अगाडि बढाउनु पर्ने बताए । छुटेका मतदाताहरुलाई सूचिमा समावेश गर्न सकिने भन्दै निर्वाचनको लागि मतदान केन्द्र बढाउनु पर्ने उनको भनाई थियो ।
यादवले विदेशमा रहेका नेपालीहरुलाई यस वर्षकै निर्वाचनमा मताधिकार दिन सक्ने अवस्था नभए पनि उनीहरुलई मताधिकार दिने विषयमा आयोगले अध्ययन गरिसकेको तर पदाधिकारी नहुँदा ठोस काम अघि बढ्न नसकेको जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत

लुम्बिनी । गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले वर्तमान पाँचदलीय गठबन्धन कुनै दल र नेताकाविरुद्ध नभई संविधानको कार्यान्वयन, लोकतान्त्रिक गणतन्त्रलाई संस्थागत गर्न र