प्रमुख दलहरुको उच्चस्तरीय संयन्त्र निर्माण

३ चैत्र २०६९, शनिबार २१:३१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३ चैत । प्रमुख चार दलको शनिबार बसेको बैठकले सरकार सञ्चालनका लागि सहयोग गर्न भन्दै एक राजनीतिक समिति गठन गरेको छ । सो समितिमा चार दलका शीर्ष नेताहरु पालैपालो अध्यक्ष रहने व्यवस्था मिलाइएको छ । प्रत्येक दलका शीर्ष नेता र अन्य एक(एक जना प्रतिनिधि रहने ८ सदस्यीय उक्त उच्चस्तरीय राजनीतिक समितिको नेतृत्व महिनैपिच्छे क्रमशः एमाओवादी, कांग्रेस, एमाले र मधेसी मोर्चाले पालैपालो गर्नेछन् । सुरुको अध्यक्षता एमाओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डले गर्नेछन् ।
सो समितिको पहिलो बैठकले संवैधानिक निकायहरुमा रिक्त पदहरु पूर्ति गर्न सरकारलाई सिफारिस गर्ने निर्णय गरेको छ । भोली आइतबार सरकारको अध्यक्षता गरिरहेका खिलराज रेग्मीलाई दलका नेताहरुले भेटेर सोसम्बन्धी सिफारिस र छलफल गर्ने बताइएको छ । यसरी उच्चस्तरीय राजनीतिक समिति गठनलाई चुनावी सरकारको नेतृत्व गरिरहेको रेग्मीले कुन रुपमा लिएका छन् भन्ने जिज्ञासाको जवाफ भने सार्वजनिक भइसकेको छैन । सरकार निर्माणअघि रेग्मीले यस्तो संयन्त्र आफूलाई मान्य नहुने संकेत गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं विमानस्थलममा आईएफआर उडान भइरहेको विमानस्थल कार्यालयले जनाएको छ । हाल देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव रहेको छ । मंगलबार देशका

काठमाडौँ । एकीकृत समाजवादीपछि जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले पनि आफ्नो पार्टीबाट सरकारमा सहभागी मन्त्रीहरु फिर्ता बोलाउने निणर्य गरेको छ

टेक्सास । अमेरिकाकाे टेक्सासस्थित सान एन्टोनियोको बाहिरी इलाकामा एउटा लरीमा कम्तीमा ४२ जना आप्रवासी मृत फेला परेका छन् । फेला

कोलम्बो । आर्थिक संकटमा फसेको श्रीलंकाले अत्यावश्यक सेवाहरू बाहेक अन्य सेवामा इन्धन बिक्रीमा दुई साताका लागि रोक लगाएको छ  । तेल