प्रमुख दलहरुको उच्चस्तरीय संयन्त्र निर्माण

३ चैत्र २०६९, शनिबार २१:३१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३ चैत । प्रमुख चार दलको शनिबार बसेको बैठकले सरकार सञ्चालनका लागि सहयोग गर्न भन्दै एक राजनीतिक समिति गठन गरेको छ । सो समितिमा चार दलका शीर्ष नेताहरु पालैपालो अध्यक्ष रहने व्यवस्था मिलाइएको छ । प्रत्येक दलका शीर्ष नेता र अन्य एक(एक जना प्रतिनिधि रहने ८ सदस्यीय उक्त उच्चस्तरीय राजनीतिक समितिको नेतृत्व महिनैपिच्छे क्रमशः एमाओवादी, कांग्रेस, एमाले र मधेसी मोर्चाले पालैपालो गर्नेछन् । सुरुको अध्यक्षता एमाओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डले गर्नेछन् ।
सो समितिको पहिलो बैठकले संवैधानिक निकायहरुमा रिक्त पदहरु पूर्ति गर्न सरकारलाई सिफारिस गर्ने निर्णय गरेको छ । भोली आइतबार सरकारको अध्यक्षता गरिरहेका खिलराज रेग्मीलाई दलका नेताहरुले भेटेर सोसम्बन्धी सिफारिस र छलफल गर्ने बताइएको छ । यसरी उच्चस्तरीय राजनीतिक समिति गठनलाई चुनावी सरकारको नेतृत्व गरिरहेको रेग्मीले कुन रुपमा लिएका छन् भन्ने जिज्ञासाको जवाफ भने सार्वजनिक भइसकेको छैन । सरकार निर्माणअघि रेग्मीले यस्तो संयन्त्र आफूलाई मान्य नहुने संकेत गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नवलपरासी । सरकारले प्रतिबन्ध फुकुवा गरेसँगै नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ सार्वजनिक भएका छन् । नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व) नवलपुरको

काठमाडौं । वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड पाएकी छन्। गत वर्ष विद्यालय जाँदै गर्दा तेजाब आक्रमणमा

काठमाडौं । गैरआवासीय नेपाली संघका अध्यक्षको नेतृत्वमा संघका एक प्रतिनिधि मण्डल र राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणका सचिव, मणिराम गेलालले निर्माणाधिन लाप्राक

काठमाडौं । विप्लव समूहका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ आज सार्वजनिक हुनुहुँनेछ । सरकारले विप्लव समूहसँग वार्ता गरी तीन बुँदे सहमति